Jump to content

Usluge za strane firme i PDV


One2

Preporučene objave

Imam doo i za jednu američku firmu obavljam uslugu web programiranja, no ne na način da se dogovori kompletni projekt kojeg bih isporučio, nego radim kao njihov "zaposlenik". Npr, danas programiram ono što mi dan prije jave.

 

Na kraju mjeseca im izdajem račun tako da stavim ukupni broj sati programiranja i svoju satnicu.

Ono što me najviše zanima je da li im moram obračunati PDV?

 

Do sad sam smatrao da se PDV nikad ne naplačuje stranim firmama, no nedavno sam cuo da to nije uvijek slučaj. Što bih trebao napraviti u svojoj situaciji?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Glavno pitanje je da li zakonodavac ovakav posao za stranu firmu smatra "elektronički obavljenom uslugom".

Tada se prema članku 5. st 6. Zakona o PDV-u usluge oporezuju prema sjedištu poduzeća primatelja usluge, tj. ne bi se trebao obračunati PDV pošto je klijent u inozemstvu.

 

Da li netko ima iskustva s tim? Da li se programiranje za stranu firmu putem Interneta smatra "elektronički obavljena usluga"?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija