Jump to content

Savjet za pomoć


Dado1968

Preporučene objave

Evo ovako radnik sam u Crocsu gdje sam zaposlen više od 20 godina,prije nekoliko godina uvjetovano zdravstvenim tegobama bio sam prisiljen na promjenu radnog mjesta i okoline.

Tada počinju moje muke prvo slanje na čekanje nakon što sam se potužio na premještaj koji je bio protivan rješenju invalidske komisije,nakon nekoliko razgovora sa jednom od više pozicioniranih osoba sugerirano mi je da promjenim to isto rješenje na moju štetu.Poslije par mjeseci vraćen sam na posao na to mjesto na koje sam bio prvi put premještan a koje se kosilo sa mojim zdr.problemima.

Pošto mi je to predstavljalo problem preko sindikata sam vraćen na prvobitno r.mjesto.Nekoliko godina je bilo sve ok da bi ponovo bio na mene vršen pritisak da se odreknem prava na terenski dodatak ili opet slijedi čekanje(upućivanje kući sa smanjenim os.dohotkom koje traje najmanje tri mjeseca).

Pošto sam se i stime složio iz straha nastavio sam raditi u tom odjelu.Sa vremenom u tom odjelu se zapošljava nekolicina radnika koji su preko veze došli.Oni vrlo brzo se izjednačavaju sa mojim koefic.rad.mjesta,ubrzo se za mene traži da pređem na lakše radno mjesto(rad na računalu)za šta sam sebi plaćam i obrazovanje.Međutim bivam odbijen kao zbog potrebe posla,nakon nekog vremena ponovo se traži to isto sa istim završetkom.Glavni kočničar je moj šef odjela,koji je usput iu rodbinskim vezama sa jednim od tih novo pridošlih,kojega ubrzo premješta na još bolje i lakše r.mjesto od onoga koje je za mene traženo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nekoliko mjeseci on nezadovoljan time vraća se u odjel i nastavlja uzlaznu putanju.Nakon toga njegov otac se vraća iz inozemstva na mjesto sa kojeg može još bolje pomagati svom sinu.Pošto sam radio na teškim poslovima prije dolaska u tu sredinu (a operirao sam dvije vrste karcinoma)ponovo imam zdravstvenih tegoba(tenis lakat,bruh i kronični prostatis?) meni se u dva navrata obećava lakše radno mjesto koje vračanjem na posao biva zaboravljeno i opet sam na istom koje je prično teški rad.Zaboravio sam tijekom tih svih godina pojedincima je sasvim nezasluženo dopisivani dodaci na plaću kao i sam šef što je sebi pisao isto.Sada kada šef odlazi u mirovinu na svoje mjesto uz pomoć svemoćnog tate potiho postavljaju sina, pored svega što ima nas nekoliko koji po svemu zadovoljavamo uvjete za to mjesto.Moram napomenuti da sam osoba sa invaliditetom i hr.branitelj.Pa Vas molim za pomoć pošto se radi povredi mojih ljudskih prava,prava na rad i sukobu interesa(nepotizam)kome da se obratim pošto je sindikat u svezi sa firmom,a na višim nivoima su svi povezani.

Ja vjerujem da če me neki prepoznati i prepoznati o kome se radi pa ću vjerojatno i zbog toga biti šikaniran ali tako i tako sam na crnoj listi i zbog toga mi svašta pada na pamet jer je toliko nepravde u toj firmi da čovjek izgubi povjerenje u ljude i pita se zašto je svoje najbolje godine uložio u tu firmu.Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija