Jump to content

Otvaranje obrta zaposlena osoba


prc67

Preporučene objave

kao što iz naslova vidite zaposlena sam osoba ali bi htio otvoriti obrt kao dodatnu zaradu. kako ću biti na godišnjem između božića i nove godine planiram nabrzinu otvoriti obrt pa me HITNO zanimaju sljedeće stvari:

 

- Kako gospođi na šalteru (ako bude problema) objasniti da ne želim plaćati duple doprinose već plaćati sve na dobit? (ako se ne varam to je moguće)

 

- Da li i tako mogu voditi samostalno knjigovodstvo?

 

- Te da li mogu odmah ući u sustav PDV-a te da li mi je to isplativo?

 

Unaprijed Hvala na odgovorima :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani,

zaposlen sam a želio bih otvoriti obrt za prodaju suvenira, slika, reprodukcija starinskih predmeta i sl.

 

 

1) Prodavao bih u prijateljevom prostoru pa me zanima da li mi treba nekakva dozvola za to ili je dosta da sklopimo ugovor o najmu?

 

2) Koji su minimalni tehnički uvjeti u prodavaonici takvog tipa? Da li se podrazumijeva snitarni čvor?

 

3) Da li moram biti prijavljen kao obrt ili se mogu prijaviti kao kućna radinost i sporedna zanimanja?

 

4) Supruga je nezaposlena, da li je bolje prijaviti obrt na nju ili mene. Na forumu sam našao da bi ako prijavim na sebe bio oslobođen davanja za mirovinsko i zdravstveno. Da li mogu u tom slučaju suprugu prijaviti kao kućnu djelatnost?

 

5)Artikle izrađujemo sami u svom prostoru i sami bi ih prodavali. Radili bi sezonski pa me zanimaju davanja državi u tom slučaju.

Našao sam dosta podataka o tome ali se razlikuju.

 

Hvala lijepa.

 

Srdačan pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav,

molim Vas ako mi možete dati odgovor na par pitanja vezano za obrt?

Naime, zaposlena sam osoba, ali bi htio preko ljeta otvoriti neki štand ili sl. i peći palačinke, Sad me zanima dali mogu, kako i koji otvoriti obrt, i koja su mi davanja prema državi, dali mogu zaposliti studente za rad ili moram nekoga prijaviti na ugovor o radu. I moram li imati stručni ispit za kuhara, slastičara ili mi to ne treba?

Nadam se skorom odgovoru.

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija