Jump to content

kazneno djelo pronevjere


newguest

Preporučene objave

Poštovani

 

Molim Vas savjet oko jedne situacije :

 

naime, kolega koji radi sa mnom u jednom poduzeću ujedno mi je privatno i prijatelj. Nekakvom internom kontrolom utvrđeno je da je u razdoblju od nekoliko mjeseci iz tvrtke preko fiktivnih otpremnica preko robe izvukao veliku količinu novca : ( radi se cca o 1.000.000,00 kn ). Tvrtka još vrši internu kontrolu te nije obavještena policija dok ne budu sigurni o kolikoj se količini novca radi. Između ostalog, pošto smo bili dobri i mene su osumnjičili da sam morao znati što radi a nisam ga prijavio niti reagirao.Već su rekli kako će me optužiti za prikrivanje i pomaganje. Iskreno, nisam znao točno što radi, ali sam imao neke pretpostavke i indicije. Znao sam i nekoliko osoba kojima je i direktno prodavao tu robu koju je izvlačio iz tvrtke, jedino što nisam znao da nije polagao novac u tvrtku za tu robu. Sada se bojim da me ne optuže zato što ga nisam raskrinkao. kažem, nisam znao sve detalje, imao sam pretpostavke, a ne dokaze. Da li mogu imati kakvu odgovornost ? Da li me se može sudski goniti ? Moram napomenuti kako će se on vjerojatno sada pokušati vaditi i pokušati optužiti što više ljudi samo da malo ublaži svoj postupak...naime, sve otpremnice preko kojih je vadio robu imaju isključivo njegov potpis i rađene su na njegovom računalu...

Molim savjet i koje je vaše mišljenje o raspletu ove situacije

 

S poštovanjem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slična situacija i kod nas u tvrtci... samo, kolega je krao novac, čini se krivotvorio potpise, pravio fiktivne fakture i tko zna što sve još... Ima tu više kaznenih djela na okupu: krađa, prijevara, zlouporaba položaja i ovlasti,... Pitanje je tko je od drugih kolega još sudjelovao u tome i tko je sve znao a šutio... tko je sve imao korist...

Imate savjet za kojeg odvjetnika da se odlučimo na području Slavonije i Baranje?

Još nije pozvana policija... ali bit će tu još svega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija