Jump to content

ovršiti nekretninu bez vlasničkog lista?


rujan2011

Preporučene objave

Trebam pomoć u vezi sljedećeg. Gospodin ima stan koji još nema vlasnički list. Odbili su mu rješenje o vlasništvu zbog problema s papirima. No predstavnik stanara je organizirao pravnika koji to sada rješava i predmet je u postupku jer se radi o više stanara s istim problemom. Zanima me ako gospodin očekuje niz ovrha, blokadu računa i dr. da li ovrhovoditelj može ovršiti takvu nekretninu? Ima li neko iskustva s navedenom situacijom? Znam da se prvo potražuju novčana sredstva po računima,ali koji je daljnji postupak ako navedeno nije dovoljno? Da li bi se postupnom otplatom u ratama mogao izbjeći krajnji događaj- ovrha navedene nekretnine ili to uopće nije moguće bez vlasničkog lista za nekretninu na njegovo ime? Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

rujan2011 je napisao:

Trebam pomoć u vezi sljedećeg. Gospodin ima stan koji još nema vlasnički list. Odbili su mu rješenje o vlasništvu zbog problema s papirima. No predstavnik stanara je organizirao pravnika koji to sada rješava i predmet je u postupku jer se radi o više stanara s istim problemom. Zanima me ako gospodin očekuje niz ovrha, blokadu računa i dr. da li ovrhovoditelj može ovršiti takvu nekretninu? Ima li neko iskustva s navedenom situacijom? Znam da se prvo potražuju novčana sredstva po računima,ali koji je daljnji postupak ako navedeno nije dovoljno? Da li bi se postupnom otplatom u ratama mogao izbjeći krajnji događaj- ovrha navedene nekretnine ili to uopće nije moguće bez vlasničkog lista za nekretninu na njegovo ime? Unaprijed zahvaljujem

 

Ukoliko niste vlasnik nekretnine (gruntovni upis) ista se ne može ni ovršiti. Ovrhovoditelji se najprije pokušavaju naplatiti iz novčanih primanja ovršenika, a ako to ne uspiju traže promjenu sredstva ovrhe na pokretnine, a ako ni na taj način ne uspiju mogu staviti zabilježbu ovrhe na nekretninu.

No čega nema ne može se ni ovršiti!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija