Jump to content

opet vip - prijedlog ovrhe ? katastrofa


vlajo

Preporučene objave

kako to da gospoda iz VIP-a mogu čekati točno godinu dana od zadnjeg neplačenog računa i tek tada pokrenuti postupak ovrhe po kojem to j...nom članku svog ili čijeg zakona.

 

prvi račun od 21.11.2009, pa prosinac 2009.,pa siječanj i tako 6 mjeseci te na kraju 21.06.2010. raskid ugovora sa tzv. "penalima"

 

Imam li pravo kakve žalbe budući da mi nisu slali nikakva upozorenja ( selidba zagreb-split-zagreb)iako imam drugu pretplatu koju sve ovo vrijeme uredno plačam i uz koju stoji moja adresa:

1. opomene nisam primio

2. obavijest o raskidu ugovora nisam primio

3. od prvog računa studeni 2009. pa prijedlog za ovrhu i rješenje o istoj od 18.11.2010. koje mi je uručeno danas 21.12.2011.

 

ko tu koga .....

 

šta radit....prigovor?.....Žalbu?......Zamolbu za otplatu na rate?.... ili nešto 10-to

 

unaprijed hvala jer znam da odgovor stiže ko i do sada

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vlajo je napisao:

kako to da gospoda iz VIP-a mogu čekati točno godinu dana od zadnjeg neplačenog računa i tek tada pokrenuti postupak ovrhe po kojem to j...nom članku svog ili čijeg zakona.

 

prvi račun od 21.11.2009, pa prosinac 2009.,pa siječanj i tako 6 mjeseci te na kraju 21.06.2010. raskid ugovora sa tzv. "penalima"

 

Imam li pravo kakve žalbe budući da mi nisu slali nikakva upozorenja ( selidba zagreb-split-zagreb)iako imam drugu pretplatu koju sve ovo vrijeme uredno plačam i uz koju stoji moja adresa:

1. opomene nisam primio

2. obavijest o raskidu ugovora nisam primio

3. od prvog računa studeni 2009. pa prijedlog za ovrhu i rješenje o istoj od 18.11.2010. koje mi je uručeno danas 21.12.2011.

 

ko tu koga .....

 

šta radit....prigovor?.....Žalbu?......Zamolbu za otplatu na rate?.... ili nešto 10-to

 

unaprijed hvala jer znam da odgovor stiže ko i do sada

 

Relativna zastara u ovršnom postupku je 1 godina od dospječa računa te ako bi ovrhovoditelj zakasnio samo 1 dan sa podizanjem ovršnog prijedloga ovršenik se može u prigovoru pozvati na relativnu zastaru tj. zastaru pokretanja ovršnpog postupka. Imate pravo prigovora na ovršno rješenje u roku 8 dana od primitka istog i navedite činjenice koje ste u Vašem postu napisali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala

 

PIVO MOŽE U SVAKO DOBA..

na moja leđa....

 

u ovrsi se navodi poslovni račun....

 

Pomaže li išta ako u žalbi navedem gore navedeno i jedan iznos uplatim na navedeni račun te tražim da mi se iz duga izuzmu kamate i penali za raskid ugovora jer mi ništa od toga nikad nije pismeno obrazloženo niti sam o bilo kojem postupku ikad obaviješten, jer da jesam do ovoga nebi došlo.

 

Dug bi platio jer postoji oko 1500 kn, ali "penale" od raskida ne želim, a ni kamate na isto.

 

pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vlajo je napisao:

hvala

 

PIVO MOŽE U SVAKO DOBA..

na moja leđa....

 

u ovrsi se navodi poslovni račun....

 

Pomaže li išta ako u žalbi navedem gore navedeno i jedan iznos uplatim na navedeni račun te tražim da mi se iz duga izuzmu kamate i penali za raskid ugovora jer mi ništa od toga nikad nije pismeno obrazloženo niti sam o bilo kojem postupku ikad obaviješten, jer da jesam do ovoga nebi došlo.

 

Dug bi platio jer postoji oko 1500 kn, ali "penale" od raskida ne želim, a ni kamate na isto.

 

pozz

 

Radi se o prigovoru ne o žalbi. U prigovoru obavezno napišite "prigovaram u cjelosti" i JB koji je donio rješenje od ovrsi stavlja isto van snage i na opčinskom sudu prema mjesstu prebivališta če biti zakazana rasprava i tamo možete iznositi gore navedene činjenice ili se eventualno pokušate nagoditi sa ovrhovoditeljom.

A PIVO MOŽE...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...
Radi se o prigovoru ne o žalbi. U prigovoru obavezno napišite "prigovaram u cjelosti" i JB koji je donio rješenje od ovrsi stavlja isto van snage i na opčinskom sudu prema mjesstu prebivališta če biti zakazana rasprava i tamo možete iznositi gore navedene činjenice ili se eventualno pokušate nagoditi sa ovrhovoditeljom.

A PIVO MOŽE...

 

eto stiglo kući da obrazložim prigovor..... šta sad sve pismeno ili tražiti raspravu pa sve tamo usmeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija