Jump to content

Snimanje zbog vlastite sigurnosti


ZendraCRO

Preporučene objave

Poštovanje,

 

Imam nekoliko pitanja te Vas molim da mi odgovorite ako ste upućeni u ovo područje zakona.

 

1.Zanima me dali se može zbog vlastite sigurnosti i zbog mogućih nepravilnosti snimati službenu osobu prilikom kontrole prometa (znaci kad me zaustavi) ? Ako smije dali moram napomenuti službenoj osobi da se sve snima i objasniti da je to zbog moje sigurnosti?

 

2. Prilikom zaustavljanja od strane službene osobe, dali ja imam pravo tražiti isprave ili neku vrstu dokumenta kojom će mi službena osoba potvrditi da je stvarno ta osoba za koju se predstavlja?

 

 

Unaprijed hvala na Vašem vremenu

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanje je preopćenito, pretpostavljam da se odnosi na vaš događaj sa linka

 

http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=503352718&forum=29&post_id=296313#forumpost296313

 

1. Pretjerujete. Samo se izvolite tako ponašati i postat će te magnet za policiju. Pisat će vam sve moguće kazne koje god očima vide i to sa velikim zadovoljstvom, a onaj koji bude uspješniji u tome biti će počašćen od ostalih kolega u policijskoj postaji. Odgovor je: Da, možete snimati policajce koji rade, ali ne kada rade očevid prometne nesreće i kada postupaju prema nekim drugim građanima. Ono što rade prema vama slobodno snimajte.

 

2. Opet pretjerujete. Rezultat će biti isti kao u prvom odgovoru. Policajac u odori sa službenom značkom nije dužan postupiti po tom vašem zahtjevu.

 

Za kraj, pametno radite i čuvajte se samog sebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na Vašim odgovorima...

 

Ne pretjerujem, nego jednostavno nemam vise opcija.. Vi niste u mogucnosti shvatiti moju situaciju.. Ja sam iz malog mjesta gdje se svi međusobno poznaju, do sad u 5god. aktivnog sudjelovanja u prometu nemam ni jednu kaznu iza sebe čak ni za krivo parkiranje, ali policija (pojedinci) imaju pik na mene bez ikakvog pravilnog razloga nego iz čiste zavisti. Dali Vam se kada dogodilo da Vam policajac kaže da ce Vas udariti iz cistog mira?? Dali se i Vama događa da Vas svaki put kad vide vaš automobil prate i obavezno zaustave pod rotirkom i da Vas PRIPRAVNIK BEZ ZNACKE je*e u zdrav mozak?? Dali je i Vas strah provesti svoja prava jer se bojite da cete dobiti batine?? Dali se i Vasi roditelji ili susjedi ili rođaci pitaju " Sa čime se ovaj moj bavi kad ga stalno prate?" Dali ste i Vi pokušali nešto prijaviti i kad prijaviti osoba Vam kaže "Mali nema ti to smisla ovaj ce ti to baciti u koš, jer su si dobri." Najbolji primjer koliko je korupcije u mojem kraju je taj da je tata od zamjenika načelnika osumnjičen za pedofiliju i četvero roditelja su ga prijavili i poslje samo povukli optužbe i o toj cijelo priči izađe samo mali članak u podravskom listu.. To je samo jedan od primjera.. Molim Vas da ne osudjujete moje postupke i da mi ne dajete na indirektan nacin do znanja da se ponasam kao paranoicno i psihopatski :)Ja imam svoje opravdane razloge... Ja nikada nisam imao problema sa policijom u Varaždinu,Zagrebu,Koprivnici,Bjelovaru samo u Križevcima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

2. Prilikom zaustavljanja od strane službene osobe, dali ja imam pravo tražiti isprave ili neku vrstu dokumenta kojom će mi službena osoba potvrditi da je stvarno ta osoba za koju se predstavlja?

 

 

PRAVILNIK O NAČINU POSTUPANJA POLICIJSKIH SLUŽBENIKA

 

Predstavljanje i ophođenje

Članak 2.

Policijski službenik dužan je u obavljanju policijskih poslova ophoditi se uljudno prema

građanima, pozdraviti ih te oslovljavati riječima: gospođo odnosno gospodine.

 

Policijski službenik koji obavlja policijske poslove u građanskom odijelu osobi kojoj se

obraća predstavit će se pokazivanjem službene značke i službene iskaznice.

 

Policijski službenik u odori, na zahjtev osobe kojoj se obraća, predstavit će se pokazivanjem

službene značke i službene iskaznice.

Policijski službenik neće se predstaviti pokazivanjem službene značke i službene iskaznice

kada za to postoje razlozi propisani Zakonom o policijskim poslovima i ovlastima (u daljnjem

tekstu: Zakon). U tom slučaju priopćit će osobi podatak o broju svoje službene značke te će

osobu uputiti da se obrati zahtjevom ustrojstvenoj jedinici policije u koju je policijski

službenik raspoređen.

Ustrojstvena jedinica policije koja zaprimi zahtjev iz stavka 4. ovog članka ocijenit će

zakonitost postupanja policijskog službenika, te o tome obavijestiti podnositelja zahtjeva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija