Jump to content

prvi poziv na sud


anonimno

Preporučene objave

Da li moze sudac/sutkinja donijeti odluku ako nije saslusala ispitanika... Naime mislim da cu dobiti poziv za koji mjesec, no preko ljeta odlazim iz Hrvatske.. I ako primim poziv recimo 2 dana prije, i posaljem ispriku da putujem, moze li sudac/sutkinja svejedno donijet odluku bez da me saslusao/la?

Nadam se da nisam ovo prekomplicirano objasnio...

I da, dobio sam vec poziv, takodjer sam opravdano izostao (bio sam u bolnici), ali ono sto me cudilo je da nisam nikad dobio prekrsajni nalog...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A recimo primim poziv 13 dana prije neg putujem da dodjem na rociste za 14 dana

 

oglasit ce te krivim bez saslusavanja (najvjerojatnije) ili ce te na trece rociste privoditi policija jer tesko da postoji prek sudac koji bi prihvatio ovakvo nesto:

 

"dragi sude,

primio sam tvoj poziv koji me je jako obradovao.

ali pazi sude, sad je ljeto, a ja ljeti ne odgovaram za prometne prekrsaje, ja se ljeti kupam i suncam!

i zato, dragi sude, ja tebi necu doci, odoh ja na more. a ti, dragi sude, zovni me opet na jesen, pa cu ponovo razmotriti taj tvoj kurtoazni i neobavezujuci poziv . mozda i dodjem ako taj poziv (treci po redu - uh sude sto me volis!) bude blizu procesne smetnje apsolutne zast... ups, ako bude ruzno vrijeme pa ne budem imao nista pametnije za raditi nego se druziti s tobom.

dragi sude, pusa i posaljem ti razglednicu s mora!

voli te tvoj okrivljenik!

(onaj okr. koji je vec bio u bolnici, sjecas me se? ako me se ne sjecas, pise ti tamo u spisu, pogledaj!)"

 

sto je vama ljudi, jel vi stvarno mislite da idete pred idiota, a ne pred suca i jel stvarno mislite da zakonodavac nije predvidio i uspjesno onemogucio ovakve opstrukcije prek postupka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ali najgore od svega je sto stvarno niti nemam namjeru nesto opstruirati... Naglasavam da nisam primio nalog, nego me sutkinja pozvala da se izjasnim... A sto se ljeta tice, ja nazalost ne mogu svoje 'suncanje' prebacit na neki drugi datum, jer se ne suncam na plazi negu u ucionici na dobivenoj stipendiji za ucenje jezika... Pa eto bas ne mogu ni njima reci, hvala sto ste mi dali novce, ali meni se fakat to sad ne uzima jer me zove neka ful simpa sutkinja...

Nista, slat cu sad na sud pismo da me pozove prije tog datuma... Naravno postoji velika mogucnost da mi se to ukosi s nekim ispitom... Ali naravno ni to nije problem zato sto ispiti zapravo nisu uoce bitni kad me zove neka simpa sutkinja...

I onda ce na kraju ispast da ja izbjegavam, a ja bi najradije dosao, priznao i samo zamolio smanjivanje kazne a ne da na kraju placam puno vise jer se sutkinja nadrkala zato kaj nisam doso 2 puta...

Hm a kakvi su suci po pitanju da ih nazovem par dana prije kad sam ziher da mogu doci, pa da se dogovorimo da me primi u nekoj rupici.... Mislim mogu ja cijeli dan cekat ak je mi je slobodan da se pojavi rupa ak se netko nje pojavio... Jer meni STVARNO nije cilj zastara... Dapace htio bih da ne ispadne da izbjegavam pa da sutkinja bude blaga...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A može jedno pitanjem s obzirom da zvučiš nekako iskren?

 

Ti čekaš ppoziv suda i nadaš se da te neće pozvati jer imaš ljeti posla-učenja.

 

Koliko vidim već si bio pozvan, i znaš kod kojeg je suca predmet, zašto ne bi otišao ti kod nje?

 

Odeš lijepo kod suca, poneseš broj predmeta i lijepo ljudski objasniš sucu da nečeš moći doći naknadno ako te bude zvala, pa da ako je ikako moguće ili te pozove prije tog datuma ili pak nakon ljeta.

 

Ima svakakvih ljudi, ali suci su u prvom redu ljudi.....zato obračanje k njima s ljudske strane će svakako biti pozivitivan :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hm a kakvi su suci po pitanju da ih nazovem par dana prije kad sam ziher da mogu doci,

 

da nazoves kao okr i kazes kako postoji mogucnost da se opravdano neodazoves niti na iduci poziv, pa da molis da ti zakaze rociste ranije?

 

vjerujem da ce ostati u takvom soku da ces onda sigurno izvuci zastaru jos na 1-stupanjskom, a u najmanju ruku isetati iz sudnice s opomenom umjesto kazne.

 

a koji je prekrsaj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa to cu i napraviti onda... Mislim ne vidim razloga zasto bi me odbila da dodjem...

 

A prekrsaj je oduzeta prednost... Iso sam na more i sa odmorista usao na cestu i kamo srece iza mene murja da sam im oduzeo prednost.. :-( Ali eto, dogodilo se, nisam bio pazljiv, i ne mislim rec da nisam kriv...

 

I kazna je min 1000kn za sto fakat nemam para... A i mogu mi vozacku oduzet... Pa se nadam dobronamjernoj sutkinji... (nemam dosad prekrsaja)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Joj da... Nemam ja nikakve papire. Policajac me zaustavio i uzeo podatke i rekao da cu dobit poziv na sud... I onda sam dobio od sutkinje poziv i na njemu pise taj clanak...

 

Ali zar je to sve sad bitno? Ja bih samo htio to rijesiti i platit kaznu, po mogucnosti neku manju, il bar da mi da na rate, ili sto ja znam...

Rekli su mi da ako ne dolazim na sud rastu troskovi.. A jos i to fakat ne mogu platit...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ali zar je to sve sad bitno?

 

smrtnice!

 

osjetim li ja to tracak sumnje u rijec boziju?! jel ti to vjera poljuljana?!

 

nemoj da se ponove takvi ekscesi, sto ja kazem to je dogma!

 

ovako ces: napravi to u vezi poziva/razgovora sa sucem kako si planirao, ali kad budes iznosio svoju obranu, idi u dva smjera: znaci priznajes da je bilo tako kako oni kazu (sa odmorista si izlazio na cestu i pri tome krivo procijenio udaljenost i brzinu policijskog vozila - dodaj da su i oni, po tvojoj procjeni, vozili nesto brze od uobicajenog) ali smatras da time nisi pocinio prekrsaj kaznjiv po 57 7 i 8 zospca vec postupio suprotno 43 1 i 2 zospca, a kaznjivo po 43.3 zospca (500kn, bez bodova, bez vozacke), sve iz razloga sto se 57-ica moze primijeniti samo prema vozacu koji sudjeluje u prometu i krece se cestom/prilazi raskrizju dok ti u trenutku pocinjenja prekrsaja nisi bio taj vec si se tek ukljucivao u promet (poduzimao radnju u prometu - ukljucivao se u promet sa ugibalista).

 

ovo gore nemoj svadjalacki ili sa puno pametovanja, jer ces podredno nastaviti sa klasikom: student, prvi prekrsaj, za sto god da sam kriv - necu nikad vise, a nisam ni nikada ranije, ona zospcova 299-ka nije k'o da je pisana za mene, zp-ova 50-ica takodjer, a od neverbalnih faca slozena kao onaj plavi smajlic iz prethodnog posta.

 

i onda se javi ovdje sa rezultatom da vidimo sto i zasto kaze 1-stupanjski i treba li na vps ili ne.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala, tako cu i napraviti...

 

pod uvjetom da smo se dobro razumjeli - to sa cega si se ukljucio u promet, to je obicno ugibaliste?

 

mislim nije nesto sto bi se moglo podvesti pod cestu, pa da spoj tog "odmorista" i glavne prometnice bude raskrizje ili ne daj boze da postoji znak kojim bi bilo regulirano pravo prvenstva?

 

zaboravih, tamo u dijelu o tuznoj faci, studentu, nekaznjavanju i kako neces vise nikada ubaci i nesto o tome zasto ti treba auto i vozacka, tek toliko da podrzis (gotovo sigurnu) 299-tku zospca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zasto, sad me to opet vraca na 1000?

 

na zalost vraca te, to je 57-ica...

 

nista, preskoci 43-jku i koncentriraj se na onaj drugi dio... i ne samo na rate, ides na opomenu (malo teze) ili na ublazavanje na 500kn (realno) + uvjet vozacke (gotovo sigurno) jel tako? mi znamo sto hocemo i ne pristajemo na nista manje od ovoga, jos imamo i vps!

 

i pazi, presudi li ti 1-stupanjski ublazavanje i uvjet, moguce je da te sudac pita tamo na licu mjesta odrices li se prava zalbe/ne trazis pismeni otpravak. nemoj pristati na to ukoliko je kazna veca od 500kn. ako je manja, pristani, ako je opomena potpisi dvaput

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znaci ja bas kazem sutkinji jel mozete samo opomenu...?

 

pa nemoj bas tako, nije to plac pa da se vas dvoje pogadjate...

 

cekaj, daj da prvo nesto rascistimo pa cemo dalje vidjeti:

 

kazes da si uhvacen kad si isao/vracao se sa mora. tamo pretpostavljam nije tvoje prebivaliste?

e sad, poziv (taj koji si prvi dobio, kada si bio u bolnici), je li on stigao od suda u mjestu tvog prebivalista ili od nadleznog suda - onog koji sudi tamo gdje si uhvacen?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hm, vidim da nitko ne odgovara...

 

vidi ga sad, pa ne mogu 24 sata dezurati, strpljenja malo, rekoh ti da cu obratiti paznju na ovaj thread i da mi neces promaci.

 

ne mijenja na stvari, ides pred suca koji ti i presudjuje (da si zamolbeno pozvan pred zgb sud ne bi bilo tako).

 

sve je dobro sto si planirao, a ovo u vezi opomene i kako ju zatraziti, ti si okrivljenik i ti uvijek imas zadnju rijec, a koja ukljucuje i prijedlog sudu kako postupiti. dakle tamo na kraju, kada zavrsis sa nabrajanjem svega olakotnog, vrlo njezno i osjetljivo zamolis suca, da ako je ikako moguce u tvom slucaju umjesto za kaznom posegne za mjerom upozorenja jer obecajes da ces se i s tom sankcijom ubudece striktno pridrzavati prometnih propisa. mozes dodati, da ako sud smatra kako to ipak nije opravdano, da onda, podredno, molis da ti se kazna umanji ispod zakonskog minimuma, sve iz istog razloga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija