Jump to content

brisanje tereta - kako do brisovnog očitovanja


beee

Preporučene objave

želio bih nekako riješiti stanje teretnog lista, a situacija je sljedeća:

- 1984.g. uknjiženo je pravo zaloga u korist osnovne škole koja je prestala postojati 1986.g.

- pravni sljednik je bila druga osnovna škola koja je prestala postojati 1991.g.

- od trgovačkog suda sam dobio jedino potvrdu da je pravni sljednik ta druga škola, ali ne i da ona nema pravnog sljednika (što je stvarna situacija) uz objašnjenje službenika da stvarno stanje nije usklađeno u knjigama!

- kredit koji je dignut i zbog kojega je upisano založno pravo nema veze niti s jednom bankom pa tako nemam mogućnosti na taj način doći do brisovnog očitovanja

 

angažirao sam odvjetnika koji u pola godine nije uspio ništa napraviti (osim naplatiti mi izvjestan iznos), a sada se više niti ne javlja na tel.; koliko sam shvatio po pričama ljudi koji su bili u sličnoj situaciji brisali su upise iz teretnog lista na razne načine, a u zk odjelu su mi samo rekli: pa zašto to niste učinili 90-ih, to se tada masovno brisalo!?

 

zanima me koji je legalan način da riješim ovu situaciju i kome se obratiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija