Jump to content

naplata alimentacije


leptiric

Preporučene objave

Postovani, obraćam se sa jednom molbom, ako iko može da mi da savjet----------------------------

Naime u maju 1190. sam sklopila brak iz kojeg imam sad već 21 godišnju kćerku.

Rastav je bila u maju 1991. godine, i tad sam dobila tada malodobnu kćerku na odgoj i skrb, a ocu djeteta je određen alimentacija 30 %tadašnje njegove plaće(valuta dinar)

NO, NIKAD NIJE UPLAĆEN NITI JEDAN JEDINI NOVČIĆ, TADA DOLAZI DO POČETKA RATA, I ON PREKIDA RADNI ODNOS I ODLAZI U sRBIJU, A JA SA SVOJOM KĆERKOM U hRVATSKU.

1995. godine ulazim u novu bračnu zajednicu i poslije određenog vremena moj muž daje svoje prezime i skrbništvo mojoj starijoj kćerki8IZ PRVOG BRAKA)

ŽIVIMO u Hrvatskoj, nikad nitko od obitelji bivšeg muža nije ni pokusao stupiti u kontakt sa djetetom,

u nekoliko navrat je kćerka htijela da se vidi s njim ali oni su to odbijali i konačno sa svojih 18 godina odlazi na vrat i upoznaje oca i njegovu obitelj.

Vrijeme provedeno sa ocem je uglavnom prošlo u neobaveznom razgovoru8KAO DA NIJE NIKAD NISTA NI BILO9, na odlasku joj daje 500 eura

i ostaje dogovor da če se viđati, sto naravno nije ispostovao---uvijek je zauzet...

Kćerka studira na fakultetu u Bi H

, 3. GODINU NARAVNO UZ PLAĆANJE,

ZANIMA ME DA LI JE MOGUĆE POKRENUTI ILI OZIVITI SUDSKO RIJEŠENJE O ALIMENTACIJI

KOJU NIKAD NIJE DOBILA

dakle on je u Srbiji, ima svoj posao, ona studira u BiH, A ZIVIMO U HRVATSKOJ, NOSI PREZIME MOG MUŽA I U PAPIRIMA SE VODI DA JOJ JE OTAC TAJ KOJI I JESTE A DA JOJ JE JE SKRBNIK I STARTELJ MOJ MUŽ ČIJE PREZIME I NOSI.

Kome da se obratim i da li ima uopće smisla traziti zaostatke za sve ove godine,

hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija