Jump to content

hitno - neproduženi ugovor - burza ili mirovina


tomica888

Preporučene objave

Poštovani!

Molim Vas pomognite mi kako nastaviti dalje nakon neproduženog ugovora o radu na radnom mjestu prodavača u kiosku.

U invalidsku mirovinu sam otišao 2003. godine zbog bolesti, Miastenie Gravis. Tadašnji poslodavac nije mi omogučio prekvalifikaciju za neko, lakše, radno mjesto u tvornici (radio sam kao kv kovinotokar u službi održavanja) tako da sam prihvatio opciju da idem u mirovinu.

U međuvremenu sam se samostalno prekvalificirao za prodavača kv III st. u trgovačkoj školi u Zagrebu.

Preko prijatelja sam ,2009 g., saznao da jedna distribucijska tvrtka treba djelatnika za rad u kiosku na radnom mjestu prodavača tiskovina i komercijalne robe na određeno vrijeme,te sam se zaposlio u njoj.

Uredno sam radio, bez prekida, od 01.12.2009.g sve do 31.1.2012.g. kada mi nije ponuđen ugovor za nastavak rada u kiosku, ali da će me pozvati za dva mj (ukoliko se sam ne snađem, u međuvremenu) kada će otvoriti nekoliko novih kioska te će imati potrebu za novim djelatnicim.

Prije zasnivanja radnog odnosa sam zamrznuo mirovinu, na neodređeno vrijeme,tako da primam mirovinu u polovičnom iznosu plus osobni dohodak od rada u kiosku.

Imam 47-am godina života i 21.5 godinu staža (sa ove dvije koje sam radio u kiosku)

Sad me zanima da li moram otiči na HZZ i primati naknadu za nezaposlene prodavače, u kojem iznosu i trajanju ,

i biti na tržištu rada?

Ili moram ponovo aktivirati mirovinu i po kojim uvijetima?

Ukoliko mogu birati, koja bi od opcija bila povoljnija za mene.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija