Jump to content

plaćanje


sofija10

Preporučene objave

Pozdrav.

radim u jednoj bolnici u zg kao med.sestra-pripravnik (volonter). radi se o stručnom osposobljavanju za rad bez zasnivanja radnog odnosa,na 12 mjeseci.

zanima me koja ja točno imam prava i obveze.

i u vezi plaćanja,gdje piše da će mi plaćati drugih 6 mjeseci? u ugovoru piše samo da imam prava i obveze iz zakona o radu,drugih zakona,općih akata bolnice i statuta bolnice. pa pretpostavljam da to mogu naći u tim aktima.

isto tako me zanima da li oni mogu retroaktivno primjeniti neke svoje odluke,konkretno- ako se predomisle u vezi tog plaćanja,a ja sam potpisala ugovor u kojem zapravo ništa konkretno ne piše?

isto tako oni mi moraju uplaćivati doprinose za mirovinsko i zdravstveno,ne?

hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Plaćanje doprinosa za "volontera" je uređeno Zakonom o obveznim doprinosima i Pravilnikom o doprinosima za obvezna osiguranja i kao takvo obvezno.

Osnovica za osiguranika-volontera za 2012. g. iznosi 2.714,60 kn.

Obračun doprinosa:

-osnovica za obračun svih doprinosa je najniža mjesečna osnovica i iznosi 2.714,60 kn

- doprinos za I. stup mirovinskog osiguranja po stopi

15%, iznosi 407,19 kn

- doprinos za za II. stup mirovinskog osiguranja po stopi 5%, iznosi 135,73 kn

- doprinos za osnovno zdravstveno osiguranje po stopi 15%, iznosi 407,19 kn

- poseban doprinos za zdravstveno osiguranje za prava u slučaju ozljede na radu iprofesionalne bolesti po stopi 0,5%, iznosi 13,57 kn.

Za plaćanje (u smislu "nagrade" volonteru) je kako kažeš uvršteno u Ugovor o volontiranju. Nadaj se da će tako i biti.

Bok, zlatica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija