Jump to content

Otkaz nakon 37 godina radnog staža


cmaki

Preporučene objave

Molio bih za pomoć: naime, sa 30.11.2011., stricu mi je uručen otkaz. Poslan mu je poštom iako je on bio na bolovanju od 27.11.2011. Poduzeće mu je pristalo isplatiti za 12 mjesec bolovanje tek ga nakon toga otpustiti. Odlučili smo se poslati pismo namjere u kojem smo napisali da tražimo otpremninu i naknadu za neiskorišteni godišnji odmor. to smo poslali 08.01.2012. Do danas nije došlo nikakvo očitovanje sa njihove strane. Nadalje, stric mi je proveo 37 godina u tom objektu ali je tokom godina više puta mijenjno vlasništvo nad tim objektom (jedan hotel). Zadnja promjena koju ima u radnoj knjižici je sa 01.07.2011. Moje pitanje da li on ima pravo na otpremninu budući da nema niti jedan dan prekida radnog odnosa bez obzira što se nekoliko puta mijenjalo vlasništvo (samo imena pravnih vlasnika - fizički vlasnik je uvijek bio isti)? Da li ima pravo na naknadu za neiskorišteni godišnji odmor?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cmaki je napisao:

Molio bih za pomoć: naime, sa 30.11.2011., stricu mi je uručen otkaz. Poslan mu je poštom iako je on bio na bolovanju od 27.11.2011. Poduzeće mu je pristalo isplatiti za 12 mjesec bolovanje tek ga nakon toga otpustiti. Odlučili smo se poslati pismo namjere u kojem smo napisali da tražimo otpremninu i naknadu za neiskorišteni godišnji odmor. to smo poslali 08.01.2012. Do danas nije došlo nikakvo očitovanje sa njihove strane. Nadalje, stric mi je proveo 37 godina u tom objektu ali je tokom godina više puta mijenjno vlasništvo nad tim objektom (jedan hotel). Zadnja promjena koju ima u radnoj knjižici je sa 01.07.2011. Moje pitanje da li on ima pravo na otpremninu budući da nema niti jedan dan prekida radnog odnosa bez obzira što se nekoliko puta mijenjalo vlasništvo (samo imena pravnih vlasnika - fizički vlasnik je uvijek bio isti)? Da li ima pravo na naknadu za neiskorišteni godišnji odmor?

 

Pitanje nije precizno.

 

Kakav je OTKAZ dobio,ako je izvanredni ,trebalo je u roku od 15 dana podnijeti zahtjev za zaštitu prava poslodavcu.Nakon 15 dana, ako poslodavac ne odgovori ili u tom roku ostane pri svojoj odluci,preostaje vam samo tužba sudu, ako se odlučite trebate to obavezno napraviti uz pomoć odvjetnika.Nema veze što je bio na bolovanju,izvanredni otkaz poslodavac može dati naravno uz obrazloženje.

Pazite na prekluzivne rokove,čini mi se da su već istekli...

 

Ostalo ovisi o vrsti otkaza.

Godišnji ima pravo,moraju ga isplatiti,ili ga prijavite državnom inspektoratu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija