Jump to content

molba za hitan odgovor


dragica2210

Preporučene objave

Stovanje svima ,

 

Sad sam se registrirala i pocetnik sam na ovom forumu.

 

Imam jedno pitanje na koje bih htjela dobiti zakonski odgovor:

2009 god smo sestra i ja izgubili oba roditelja. Tata je imao stan i stanarsko pravo i 1997 god je otkupio stan i digao kredit na 26 godina.U tom stanu je moja sestra sa familijom zivjela uz oca i majku a ja sam se udala i otisla zivjeti u Francusku 1975 god.

 

Nakon njihove smrti sestra je zatrazila od suda da se se stan izdvoji iz ostavine . DA LI PO ZAKONU ONA TO IMA PRAVO I PO KOJIM UVIJETIMA.

 

Od oca nema ni testamenta ni oporuke kao ni pismenog dokaza da je stan otplacivala sa njime kako je izjavila na sudu .

 

Dolazim na rociste 07/03/2012

 

Unaprijed vam se zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako stan glasi na ostavitelja onda je taj stan ostavinska imovina i mora se podijeliti između sestara u jednakim dijelovima,pa ako ste dvije sestre znači onda svakoj po pola.

 

Ona ne može zahtijevati više od toga. (1/2 dijela)

 

Jedino joj Vi (ako to želite) možete svoj nasljedni dio ustupiti, pa će na nju tek u tom slučaju prijeći cijeli stan.

 

Ako se prihvatite svog nasljednog dijela stan će glasiti na svaku po pola i to je tako po Zakonu o nasljeđivanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je u pitanju ugovor o doživotnom uzdržavanju traži se izdvajanje imovine navedene u ugovoru.

ugovor o doživotnom uzdržavanju isključuje nasljeđivanje imovine navedene u ugovoru.

ili je sestra platila stan (uz suglasnost sa roditeljima ) tj.otplaćuje kredit za otkup stana .

 

jedan razgovor sa sestrom bi mogao biti koristan radi umanjenja troškova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija