Jump to content

Ostavina iza pomajke


anonimno

Preporučene objave

Imam jedno pitanje pa bih molio nekog tko zna pravne propise da mi odgovori na njega.

1970 g. umro mi je otac,a ja sam tada bio maloljetan (u 17. g) .kako je majka već prije umrla otac se ponovo oženio 1961 i s drugom ženom t.j. mojom pomajkom nije imao druge djece, a i njoj je to bio prvi brak. Na ostavinskoj raspravi nasljedili smo oca u 1/2 svaki. 1995 godine umrla je i pomajka. na ostavinsku raspravu došao je i njen brat koji traži njen dio nasljedstva za sebe i ostalu njenu braću kojih ima mnogo. Ja sam isključen iz ostavine sa obrazloženjem da nemam nikakva prava jer ne posjedujem pisano riješenje da me je pomajka usvojila. Napominjem da sam sa ocem i pomajkom živio devet godina u zajedničkom kučanstvu te sa pomajkom još četiri godine nakon smrti moga oca . Nakon toga ja sam ostao na nekretnini koja je sada u ostavini, a moja pomajka se udala za drugog muškarca i otišla iz kuće živjeti kod njega. Sa njim nije imala djece, on je umro prije nje i sada me zanima dal imam ikakva prava nasljedstva po pomajci . Iako ne postoji pisano riješenje o usvojenju u ostavinskom riješenju iza moga oca piše da sam ja zastupan po majci N.N. jer sam u to vrijeme bio Maloljetan. Dal je taj jedini pisani trag u kojem se ona spominje kao moja zastupnica i majka dovoljan da ostvarim svoja prava. Dal se može putem dokazivanja pomoću svjedoka ( a ima ih dosta) dokazivati da smo ona i ja živjeli u istom kućanstvu i ima li to kakve koristi?

unaprijed hvala na odgovoru. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija