Jump to content

razvod braka


liloo

Preporučene objave

Molila bih pravni savjet što se razvoda braka tiče. Naime, i suprug i ja smo hrvatski državljani,vjenčani smo u Beču 2004 godine, gdje smo i živjeli. Godinu kasnije rodila sam nam kćer. Prebivalište nam je ostalo u Hrvatskoj,te je brak takodjer uveden u Hrvatsku maticu vjenčanih. Nedugo nakon sklapanja braka saznala sam da mi muž ima zatajeni kredit od 15 tisuća eura i privatne dugove te da je ovisnik o kocki. Iz godine u godinu situacija je postajala sve gora jer se uvaljivao u sve veće dugove,a ja nisam nigdje radila. Nisam poznavala njemački jezik,tako da se nisam imala kome obratiti za pomoć. Njegovoj obitelji sam sve rekla,da kocka i ima dugove,da pije često i da zna podignuti ruku na mene,no jedini odgovor koji su oni meni dali jeste da šutim o tome svemu kako se nebi dalje saznalo za to. Shrvana i nemoćna, prošle godine u 6 mjesecu vratila sam se roditeljima u Hrvatsku. Muž je ostao u Austriji,te je krenio na terapije. Nedugo nakon toga odjavio je stan u Beču i došao živjeti s nama u Hrvatsku obečavši nam svima da se promjenio i da će od sada biti sve kako treba. Dala sam mu još jednu šansu. Nije kockao,počeo je i raditi,ali stvari su odmakle kontroli kada sam ja počela raditi. Naime,muž mi je bio toliko ljubomoran na radne kolege da me na posao zvao malo-malo kako bi me "provjeravao". Zbog psihičkog pritiska i mira u kući dala sam otkaz. No ni tome nije bio kraj,kad god bih izašla iz kuće on bi me sumljičavo optuživao da namjerno "kidnem" iz kuće i da sigurno imam ljubavnika. Koliko god razgovarala s njim o tome i smirivala ga i objašnjavala da pravi probleme tamo gdje ih nema i da sam ga htjela ostaviti ili pronaći nekog drugog da bi to davno bila napravila,ali on jednostavno kao da nije razumio šta mu pričam,nastavio je sa optužbama i vrijeđanjem.Kada bi popio,stvar bi bila još gora,ali ovaj puta nije smio podizati ruku na mene jer smo živjeli s mojim roditeljima. Shvatila sam da ovako zaista više ne mogu živjeti,ni ja ni naša kćerkica(7) i rekla sam mu da ode,on je plakao i molio da mu oprostim i da ostane s nama,da me neće više napadati,da će se kontrolirati...jedva je otišao... Rekla sam mu da ću podnijeti zahtjev za rastavu braka i da me ne zove više,da se javlja samo kćerki dok proces ne prođe,ali on kao da ne razumije...Zove deset puta dnevno i šalje poruku za porukom u kojima me moli da mu oprostim,da on ne može živjeti bez nas,da će se promjeniti,da je opet pretjerao,da će umrijeti bez nas....Umara me sve to,godinama se vrtim u krug,nikakvog poboljšanja nema,kao da me zarobio sve te godine za sebe,neznam više svoja prava....samo znam da ovako više nemogu,potrebna mu je pomoć,a neznam kako mu više mogu pomoći. Želim izaći iz toga braka pa me zanima što mi je sve potrebno i komu da se obratim budući da je suprug sada ponovno otišao u Austriju,a kći i ja smo u Hrvatskoj. Odakle krenuti? Moram li ići na rastavu braka tužbom ili može sprazumno? Ja sam nezaposlena,i kći i ja živimo u zajedničkom kućanstvu sa mojim roditeljima. Molim Vas savjet!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija