Jump to content

Molim Vas hitnu pomoć


Otac1983

Preporučene objave

Poštovani,

trenutno se nalazim u nezavidnom položaju kao otac.

U braku sam 2 i pol godine. A sa gospođom sam u vezi sve zajedno 13god.

U braku smo dobili curicu koja sad ima 14mjeseci. Od početka veze sve je ukazivalo da mi je gospođa malo problematična, sklona laganju i preuveličavanju te izrazitoj ljubomori što nisam smatrao bitnim jer ju volim. Sa svih strana su mi dolazile informacije da je se klonim pa čak i od njezinog bivšeg momka. Nisam se osvrtao na to. S obzirom da su moji roditelji malo imućniji od njezinih podnjeli su trošak svatova i dio troškova da započnemo svoj život. U braku su počele prve trzavice jer sam dva puta ostao bez posla jer su firme propale. Inače smo oboje visoko obrazovani ljudi. Ja radim u građevinskom sektoru a žena u banci. Trzavice su krenule u smjeru da me ona neće uzdržavat i da sam nesposoban se skrbit za obitelj, i jako gadne uvrede su usljedile nakon toga gdje me se ponižavalo u javnosti i vrijeđala moja muškost i osobnost. Također i mojih roditelja kojima je zabranila posjete unuci dok ja nisam kod kuće jer ona sa njima nema o čemu pričati.I razne druge situacije da nepričam sve u detalje. Kulminiralo je na dan kad mi je otac prepisao plac da možemo graditi kuću što ju je uvrijedilo kako i ona nije vlasnik te me je napala pred svojim roditeljima da njima kažem zašto i ona ne može biti vlasnik. Nakon niza takvih situacija, jedan dan došla mi je neka gospođa koju nikad prije nisam vidjeo i rekla mi da joj je moja punica platila da mi baca neke kletve na mene na šta sam se opalio smijati i otišao svojim putem. Bio sam zbunjen. Nedavno me je moja žena ljepo zamolila bi li mogao prebaciti kćerkicu na nju radi poreza jer ona ima 2000kn veću plaću nego ja pa da će mo više novaca dobivat u kućni buđet. Na što sam pristao. 3 dana poslje spremao sam se na teren i slagao kofer kad mi je žena sa vrata bacila mobitel u glavu i počela vikat na mene kako sam ja nikakav otac i ostavljam ju samu sa djetetom. Kćer je spavala u susjednoj sobi pa hvala bogu nije ništa čula. Sagnuo sam se podignuti mobitel i prilikom ustajanja nadvila se nad mene gdje se desila situacija da sam je udario potiljkom u čelo. Počeo sam se ipričavati da nisam namjerno što ni nisam. Nazvala je majku i rekla da sam ju lupio. Čuo sam punicu preko telefona kako viče da brzo dođe do nje i da se ne osvrće zamnom. Sav pod šokom legao sam uz dijete i gledao u nju dok se nije probudila. Promjenio sam joj pelenicu, nahranio je i upalio praščića Pepu na tv-u. Nisam ni gledao na sat ali cca je prošlo 4h od kad je otišla. Na vrata je pokucala policija i zamolila da pođem sa njima. Uljudno sam ih pustio u kuću i nazvao sam roditelje da dodju pričuvat djete. Kad su me odveli u postaju rekli su da je žena podnjela tužbu za prijetnju ubojstvom za šta ima snimku neke svađe od prošle godine gdje ja vičem da me izluđuje i da ću je ubiti. A druga optužba upućena od bolnice za obiteljsko nasilje. U njezinoj izjavi se navodi kako joj nisam dao do djeteta pa je zato otišla bez njega. Kako sam je lupio glavom u glavu i vikao na nju. U svakom slučaju sam rekao istinu i napravio alko test. Sve ok i ljepo su postupali prema meni. Nikad nisam ušao u policijsku postaju niti bio kažnjavan. Rekli su da je žena tražila pritvor do suđenja jer se boji za svoj i djetetov život. No rekli su mi da nemaju zakonske osnove da me zadrže i pustili su me.No rekli su da familiju ne kontaktiram da me nebi tužili za uznemiravanje. Dok sam izašao već je uz pratnju policije odvela našu kćer. Otišao sam na teren i vratio se nakon 3 dana u naš stan. Bio je prazan stan sve je odnjela pa čak i zajednički novac. Uzela je i auto i svo zlato. Otišao sam ka socijalnom radniku tražeći da vidim moje sunce na šta mi je gospođa rekla da pošaljem poruku da ju vidim. Poslao sam poruku gdje molim da vidim djete. Vidio sam moju curicu punih 3 sata. Djete mi je djelovalo zbunjeno gdje sam svo to vrijeme, mazila me i ljubila i pričalo tatata i pokazivala prstom na mene a to kad doživite od djeteta 13mjeseci starog srce vam puca vjerujte mi. Vratio sam ju po dogovoru i od onda nit mi se javlja nit odgovara na poruke da vidim kćer. Srce mi se slomilo danas kad su usljedili pozivi da je kćer u vrtiću držala se uz ogradicu i vikala tatatata i gledala hoću li doći. Zatim je zvao susjed moje punice da kaže da mala plače pokraj auta i zove tatu. Plačem dok ovo pišem jer ne znam što mi se dešava. I zašto. Analizirajući sve sjetio sam se svega. Odbila je dojiti djete kad se rodilo sa razlogom da ju jako boli, mojima nije dala u bolnicu da vide unuku, njezina majka je pušila u sobi sa mojim djetetom dok me nije bilo u kući. Svi psuju u toj familiji pa i moji nećaci od 3 i 7 god. Punac i punica su u kreditima do grla i vode 2 suda radi imovine sa svojim susjedima i braćom. Ma katastrofa. Na kraju mi je došao inspektor jer mu je bilo žao i rekao da mi mora reći jer ga duša boli da mu sve to djeluje na plan da me se uništi do kraja i da mi se sve uzme da završim u pritvoru i da se mogu nadat svemu na suđenju. Koliko čujem pričaju da ne mogu dokazat zlato i novac koji je odnjela iz stana. Ja Vas pitam za pomoć šta radit kome se obratit, dali uzimat odvjetnika, kako pustit da mi djete odrasta u takvoj familiji, a nisam u položaju da išta kažem i radim. Borio bih se za kćer jer za nju živim ali zakon nije na mojoj strani. Štiti majku. Molim Vas pomoć jer neznam šta raditi niti kako se postaviti. Samo laži, prijevare i optužbe šište sa svih strana a moje djete ne vidi tatu. Oprostite na dugom pisanju ima toga još ali mislim da ste dojam stekli. Šta ako me lažno optuže, ako budem kažnjen, ako mi zabrane vidjet djete, ako ostanem bez posla zbog toga svega. Ne znam. Ali znam da Vi znate stoga molim Vas za pomoć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odmah angažirajte odvjetnika, pripremite se za dugotrajnu i iscrpljujuću borbu za viđanje djeteta, ne dozvolite da prijava za nasilje postane pravomoćna, odmah pismenim putem obavijestite nadležni centar za socijalnu skrb o svemu što se događalo.

Ako imate dodatnih pitanja možete se javiti udruzi, u inbox vam šaljem kontakt.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija