Jump to content

Crveno svjetlo


kronoss

Preporučene objave

Pozdrav,

 

priča skoro pa standardna - (navodni) prolazak kroz crveno svjetlo :D

 

Priča je sljedeća, negdje prošle godine, vozio sam kolegicu na trajekt iz usluge kolegi. Inace nisam iz tog grada (samo radim u tom gradu) i zapricali smo se, te sam kasno reagirao na promjenu zelenog u zuto svjetlo i nisam stigao zakočiti na vrijeme (a i bilo je prometa iza mene).

 

U susjednoj traci (peh :D) nalazili su policajci koji su krenuli za mnom i zaustavili me, pri čemu su uzeli moje podatke i obavijestili me da ću dobiti poziv sa suda - koji je u međuvremenu i došao.

 

Moje pitanja:

a) ja sam 100% siguran da nije bilo crveno, već žuto, ali pretpostavljam da se radi o metodi neposrednog opažanja, koliko je ona relevantna u odnosu na moj iskaz?

b) ukoliko me osude ( a imam peh inače), da li mogu tražiti da se uz plaćanje novčane kazne ne provede mjera zabrane upravljanja motornim vozilom (autombil mi je ipak potreban zbog posla)

c) u optužnom prijedlogu je napisana kriva boja mog vozila (crna umjesto crvena) - da li tu ima kakve koristi od toga? :)

d) koji je uopće najbolji prstup rješavanju ovoga? :)

 

Eto, svaki savjet je dobrodošao :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a) 99 % ljudi koji budu kažnjeni za crveno svijetlo su 100 % sigurni da je bilo žuto!! :D

 

b) dobili ste poziv na sud, odmah od poslodavca pribavite potvrdu (najbolje sa pečatom poduzeča gdje radite) da ste vozač ili zbog čega vam je neophodna vozačka dozvola!!

 

c)obojaj auto u crnu-šala boja nema vikakve veze sa prekršajem, da je napisana i kriva registracija na sudu se to ispravi!!!

 

d) najbolje je priznavanje prekršaja, kajanje i "molba" prema sucu/sutkinji da umanji ili ne izrekne kaznu zabrane upravljanja već samo novčanu kaznu i odmah "moliti" plaćanje na rate, da ne bude za mjesec dana "jel mogu plaćati na rate"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao prvo, hvala na odgovoru :)

 

Pa je, zaista je bilo žuto :D Ali, kako trenutno ne vozim, gledam malo po raskršćima, iznenađujuće koliko puno ljudi zaista prolazi na crveno :( I to ne žuto -> crveno, već debelo crveno.

 

U svakome slučaju, hvala na savjetima, mislim da ću i postupiti sukladno savjetima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

iznenađujuće je kako puno ljudi prolazi na crveno, ali istina je da prije primjetiš da je netko drugi prošao na crveno nego kad sam voziš i približavaš se/ prolaziš kroz raskrižje.

 

gledanjem iz daljine ili sa strane bolje percepiraš svijetlo na semaforu u odnosu na položaj nekog drugog auta/vozila nego sebe samog u autu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima,

 

u 9 mj 2009 sam na izlazu sa parkinga na glavnu cestu prosla kroz crveno...policija me zaustavila i kaznila s 2000 kn i 3 mj zabrane upravljanja o. vozilom. u roku sam prilozila zalbu

 

u 11. mj. 2009 sam otisla u inzozemstvo (Njemacka)tu sam i dan danas radim i zivim (privr. dozvola boravka 3 . god)

 

Plave kuverte su dolazile na kucnu adresu ali ih navodno ih nitko nije mogao primiti osim mene, prosle godine je bila i policija, brat otvorio vrata i rekao da ne zivim vise tu, policija nista vise nije pitala...

 

U medjuvremenu sam produzila staru vozacku i dobila europsku

 

dali bi bilo pametno da se sljedeci put javim na policiji i izrazim zelju da platim kaznu (platit mogu i sada jer je mama nasla staru uplatnicu iz 2009) oce li uvaziti tu staru uplatnicu??

 

sta da radim sa vozackom?? hrv. vozacka je vracena u mup

 

na odgovoru se zahvaljujem unaprijed

 

 

 

 

 

:misli::misli::misli::misli::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sasvim je moguće da je za vama već raspisana potraga s ciljem utvrđivanja adrese stanovanja.

 

Poželjno je javiti se u nadležnu policijsku postaju da se stvar završi.

 

Ako treba uredno primite kaznu zabrane upravljanja za ta 3 mjeseca, nemojte ni upravljati u Hrvatskoj, dok izvan granica naše države vam ta kazna ne važi.

 

Ukoliko policija ponovno dođe s dovedbenim nalogom da vas se vodi u zatvor, nema zapreke da vaši ukućani ne plate uplatnicu koju će policajci imati kod sebe, a što vas oslobađa jednog dijela moguće neugodnosti koju možete imati na graničnom prijelazu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

POzdrav petpetica,

 

hvala lijepa na odgovoru.

 

Kao sto je vec spomenuto nije problem platiti kaznu pitam se samo dali vriedi uplatnica iz 2009 god. u 6 mj. sam opet u hr. Otisla bih na policiju sa potvrdom o uplati (2000,00kn) i potrazila uplatnicu za sudske troskove(ili mogu nazvati sud odavdje i zatraziti uplatnicu postom?)....

 

Nece me valjda strpat u zatvor zbog toga....:(

 

Ja ustvari nisam ni vozila po HR od 2009 :) tako da je 3 mj vec davno proslo, ali kad pocinje uopce taj rok? Hocu li dobiti obaviest kad zabrana istekne?

 

Hvala jos jedno za Vase vrijeme potroseno na odgovoru mojih upita!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija