Jump to content

W-8BEN porezni obrazac


jere_hr

Preporučene objave

Poštovani,

učlanio sam se u jedan američki afiliate program i uspio ostvariti nekakvu manju zaradu. Kako bi mi isplatili sredstva potrebno je da im dostavim popunjen W-8BEN porezni obrazac (http://www.irs.gov/pub/irs-pdf/fw8ben.pdf). Prvi put se susrećem sa ovim i ne znam što da radim. Inače nemam firmu već posao obavljam kao privatna osoba.

 

Molim vas za pomoč kako popuniti ovaj obrazac.

 

Unaprijed se zahvaljujem.

 

LP,

jere

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Pozdrav,

 

samo savjet, ukoliko misliš i dalje zarađivati na isti način probaj otvoriti račun u nekoj zemlji koja ima ugovor o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja sa SAD-om jer će ti sve skupa (naš i njihov porez) pojesti zaradu.

Mi smo u istoj "banani" već dvije godine.

 

Ukoliko ti firma koja traži od tebe plaćanje američkog poreza već nije automatski odbila porez od zarade tada jednostavno daj nalog za isplatu i ne okreći se. Mogao bi imati problema zbog toga samo ukoliko tražiš recimo vizu za SAD.

Naše je iskustvo da se od zarade ili automatski odbija porez od 30% ili ti samo šalju upozorenja o dugovanju svjesni da ti ga ne mogu naplatiti.

 

Usput, i AmCham, američka gospodarska komora, je već nebrojeno puta tijekom godina tražila da naši potpišu više double treaty ali izgleda da je nečiji privatni interes iznad svih drugih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija