Jump to content

prekršajni nalog


dodana

Preporučene objave

Pozz.

 

Dobio sam prekršajni nalog tj.kaznu od 500kn za nepropisno parkiranje naslovljen na vlasnika vozila tj.mene ali navedeni prekršaj je napravila supruga. Dali da napravim prigovor u kojem samo tvrdim da ja nisam upravljao vozilom (bez olakotnih okolnosti koje treba supruga obrazložiti/napisati)? Dali se treba onda i supruga očitovati u tom prigovoru kojega ja pišem ili što?

 

tnx.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

MUP

POLICIJSKA UPRAVA ZAG.

2 POSTAJA

BLA BLA

 

 

OBAVEZNI PREKRŠAJNI NALOG

 

Okrivljenik taj i taj, oib, rođen, stalno naseljen....

 

kriv je

 

što je dana 12.01.2012. u 09:50 sati, parkirao osobni automobil reg. oznake xxxxxxx u Zagrebu, u ul xxxxxxxxxxxxx, na mjestu gdje je postavljenim prometnim znakom zabranjeno zaustavljanje i parkiranje.

 

Time je počinio prekršaj iz čl. 12. st.4 ............................izriče novčana kazna u iznosu od 500 kuna.

 

Protiv ovog naloga okrivljenik......imaju pravo prigovora nadležnom prekršajnom sudu u roku od 8 dana.......... Prigovor se podnosi putem ove policijekse postaje....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ostale su nejasne okolnosti kako su došli do vaših podataka?

 

Iz informacijskog sustava MUP-a ili ste vi došli po vozilo kojeg je supruga nepropisno parkirala?

 

Ako je ovo prvo, a vi prekršaj niste počinili, a očito je da nisu postavili zahtjev da date vjerodostojnu informaciju o osobi koja je upravljala vozilom (zbog čega sam i tražio da prepišete), treba jednostavno pisati prigovor u kojem treba napisati "nisam ja".

 

Sud će pozvati na saslušanje svjedoka policajca koji će biti dužan objasniti sudu sve okolnosti i način na koji je utvrđen identitet počinitelja.

 

Nekako mi se sve ovo čini previše naivno kao da nemam sve informacije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači to je to, od početka mi je bilo sumnjivo.

 

Nemate neke šanse za umanjiti troškove.

 

Tih 500 kuna se ne može previše smanjiti, a može se značajno povećati trošak postupka radi pozivanja svjedoka posade pauka, tko zna gdje oni imaju prijavljeno prebivalište i kakve putne troškove vam mogu nabiti.

 

Tih 500 kuna je u prekršajnim predmetima sitna kazna, ja sa tim novcima ne mogu naliti pun rezervoar svog vozila, onaj tko sjeda za volan mora biti spreman isprsiti te novce ili ići javnim prijevozom.

 

Malo grubo, ali to je to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dodana ! Koliko ja vidim policija je napisala nalog na vlasnika vozila, kao da je on počinio prekršaj, iako to nije točno utvrdila. Ako je supruga nepropisno parkirala vozilo, a za vas policija nije na mjestu prekršaja utvrdila da ste konkretni počinitelj, onda je trebala od vas kao vlasnika vozila tražiti podatak "tko je počinio taj i taj prekršaj", a ne odmah napisati nalog.

imate puno pravo uložiti prigovor sudu jer počinitelj fakat niste vi, niti to policija može dokazati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni se čini da tu ponovno nije sve rečeno.

 

Sumnjam da policija uopće tu nije ni bila prisutna, nego da se radilo pomoću video veze s policijom, a ona radi samo kada se uključi i pokazuje samo ono što je policiji prezentirano.

 

Odgovor na ova zadnja pitanja ne može dati ni autor jer ni on sam tu nije bio prisutan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moram se žaliti jer u prekršajnom nalogu piše da sam ja imenom i prezimenom kriv što sam tog i tog dana napravio to i to. A ja sam bio na sasvim desetom mjestu. Znači, plaćanjem kazne bi priznao nešto što nisam napravio. Supruga će potvrditi da je ona vozila automobil ali ne može ona pisati prigovor kada nije ona okrivljena.

 

Petpetica, kažeš da ću morati platiti sudske troškove i sl. Ali zašto bi ja išta trebao platiti kada nisam kriv? Zbog čega bi i supruga platila te eventualne troškove kada ona niti ne negira počinjeni prekršaj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Troškove postupka ne plaća onaj tko nije pravomoćno osuđen.

 

Pišite prigovor, sud će pozvati svjedoke prisutne tom događaju, to pozivanje može a ne mora proizvesti nove troškove, policija može a ne mora okriviti drugu osobu koja na kraju može a ne mora biti osuđena, a sud može a ne mora pribrojiti troškove koji su prethodili tom postupku.

 

Vi možete a ne morate završiti sa svim tim.

 

Kako želite.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nigdje ne piše da je dužna poslati upit.

 

Inače vlasnici vozila prekršajno odgovaraju ako na upit ne daju podatke o osobi kojoj su vozilo dali na upravljanje, ako daju vozilo na upravljanje osobi koja nema pravo upravljati vozilom, ako ne odjave vozilo kojem istekne važenje prometne dozvole, ako stave u promet vozilo kojemu nije plaćena polica osiguranja, mogu odgovarati za štetu počinjenu trećim osobama, ali nigdje nije navedeno da vlasnik vozila odgovara za kaznu po protupravom parkiranju zato što je njegovo vozilo sredstvo kojim je počinjen prekršaj.

 

petpetica je napisao:

treba jednostavno pisati prigovor u kojem treba napisati "nisam ja".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija