Jump to content

Ugovor o darovanju


leonardo1

Preporučene objave

Poštovani,molim vas za pravno mišljenje...

 

Otac mi je prije 5 god.darovao kuću,nedugo zatim je umro.

Nakon 2 god.dobio sam tužbu za povrat duga pok.oca ali kako ja nisam ništa nasljedio to sam i napisao u odgovoru.

Još uvijek čekam poziv na pripremno ročište ali me brine to što su mi rekli da taj vjerovnik ima pravo tražiti poništenje ugovora o darovanju u roku od 3 god.od sklapanja pr.posla.(Actio Pauliana).Jedan odvjetnik mi je čak rekao da može tražiti i utvrđenje apsolutne ništavosti ugovora gdje nema roka zastare...

što vi mislite da li se u ovakvim slučajevima zaista može tražiti utvrđenje apsolutne ništavosti ugovora?ili se primjenjuju pravila Actio Pauliane?(i rok zastare od 3 god)

 

Još jedno pitanje o zastari me zanima,znači taj vjerovnik je 2 i po god.nakon darovanja podigao tužbu ali tražeći povrat od mene kao sina,nije postavio zahtjev za poništenje ugovora o darovanju.Sada je već isteklo više od 3 god.od darovanja, da li on ima pravo izmjeniti zahtjev u tom smjeru?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija