Jump to content

Stranac vlasnik nekretnine


Anna34

Preporučene objave

Molim pomoć..suprug mi je stranac, kupujemo nekretninu u Istri i dobili smo informaciju da je nećemo moći iznajmljivati ako je on vlasnik jer je to strancima zabranjeno. U poreznoj pak kažu da je moguće te da mora imati OIB..zna li tko što trebamo i možemo li ili ne možemo iznajmljivati ako je muž vlasnik nekretnine? Ima li šanse ako smo pola pola upisani u zemljišne knjige?

Hvala unaprijed..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...
Molim pomoć..suprug mi je stranac, kupujemo nekretninu u Istri i dobili smo informaciju da je nećemo moći iznajmljivati ako je on vlasnik jer je to strancima zabranjeno. U poreznoj pak kažu da je moguće te da mora imati OIB..zna li tko što trebamo i možemo li ili ne možemo iznajmljivati ako je muž vlasnik nekretnine? Ima li šanse ako smo pola pola upisani u zemljišne knjige?

Hvala unaprijed..

 

I mene ovo zanima. Suprug je strani drzavljanin i planira kupiti stan u Zagrebu i dati ga u najam. Da li je to moguce?

 

Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav svima!

 

Iskreno i mene interesuje ova tema samo je moj scenario malo drugaciji.

Zivim i rodjen sam u Beogradu i jos dok sam dete bio dolazili smo porodicno na Hvar gde moji imaju kucu. Kako sam oduvek zaljubljen u Hvar namerio sam da tu kucu preuzmem na sebe i naravno prevedem zakonski.

 

Veoma bih bio zahvalan za svaki savet i informaciju vezano za ovu temu. (porezi, bilo kakve pravne zavrzlame oko samog prenosa vlasnistva, mogucnost izdavanja nakon sto je prevedem na sebe... sta god se ko seti pomaze)

 

hvala unapred!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija