Jump to content

Poništenje pravnih radnji ili brisanje iz gruntovnice


Jethro

Preporučene objave

kupio sam udio (1/2) kuće na moru od čovjeka koji ne živi ovdje. u toj kući živi njegov brat. kuću su naslijedili od oca i to u 1/2 dijela svaki ostavinskom raspravom, ista je važeća i gruntovnica ju je provela. od brata koji ne živi u toj kući sam kupio njegov udio, knjižio se u gruntovnici i sada smo njegov brat i ja suvlasnici svako u 1/2. braća su u žestokoj svađi. koliko mi je rečeno prije kupnje, ne postoji nikakav spor, potpis ili sl. što bi moglo ugroziti moje vlasništvo. brat od kojeg sam kupio 1/2 nije u posjedu.

 

pitanje: da li je moguće da iskrsne neki dokument za koji nisam znao i da se jednostavno moje vlasništvo stavi izvan snage, tj da se izbrišem iz gruntovnice? brat od kojeg sam kupio veli "koliko on zna" ne postoji. drugi brat (onaj u posjedu) nije dostupan.

da li može i ako može kada - zastarjeti mogućnost mojeg brisanja iz gruntovnice?

ima li pravnu težinu eventualni dokument koji je pravovaljan (sudska odluka i sl), a nije predan u zemljišne knjige ili završio u gruntovnici i nije se moglo znati za njega dok se kupovalo?

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je kuća naslijeđena, i brat u kući živi, jako je malo vjerojatno da bi se mogao pojaviti kakav problem u smislu vašeg suvlasništva polovine kuće. Da je bilo kakvih problema, iskrsli bi u ostavinskoj raspravi.

Drugo je pitanje je li kuća 'čista' u smislu da npr. nije bespravno dograđivana. A brat je posjednik , i to morate s njim rješavati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

felixx je napisao:

Ako je kuća naslijeđena, i brat u kući živi, jako je malo vjerojatno da bi se mogao pojaviti kakav problem u smislu vašeg suvlasništva polovine kuće. Da je bilo kakvih problema, iskrsli bi u ostavinskoj raspravi.

Drugo je pitanje je li kuća 'čista' u smislu da npr. nije bespravno dograđivana. A brat je posjednik , i to morate s njim rješavati.

 

hvala na odgovoru i tek sada vidim da nisam bio jasan. naime, kuća ima uporabnu i sve papire, a što se tiče problema, to se odnosi na eventualnosti koje bi mogao brat koji je u posjedu napraviti. naime, s njim brat od kojeg sam kupio ne razgovara, a meni je nedostupan. čisto da ne dođe do nekog ugovora od prije smrti roditelja, nekakve izjave svjedoka, ugovor o doživotnom uzdržavanju potpisan i ovjeren, neka parnica koja je u tijeku koja bi mogla osporiti moje suvlasništvo koje na koncu mislim riješiti civilnom diobom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija