Jump to content

Nepravilnosti


mkzg

Preporučene objave

Poštovani,

 

u posjedu smo triju k.č. smještenih jedne do druge (nazovimo ih 318, 317 i 10), od kojih jedna (318) nije u našem vlasništvu, već je općenarodna imovina.

Na njoj se jednim dijelom nalazi izgrađen gospodarski objekt (drugim dijelom je na kč u našem vlasništvu).

Toga smo postali svjesni tek nedavno, jer su na tim kč živjeli i moji pretci od 1880. u vremenu poljoprivrednih zadruga.

Problematična čestica 318 je imala popriličnu površinu i prostirala se i izvan granica našeg posjeda sve do obale rijeke.

Prije nekoliko godina dolazi investitor u općinu i nekako uspijeva rasparcelirati tu česticu na više dijelova.

"Naš" dio koji obuhvaća ono u čijem smo posjedu je parceliran kao 318/2, a ostalo je on otkupio i okrupnio, jedan maleni dio je ostao na RH.

 

Naš dio je i dalje zaveden kao općenarodna imovina, dok je on svoj dio uredno sredio i u katastru i u ZK.

 

Mi smo u nekoliko navrata tražili općinu da nam pomogne u otkupu te zemlje, no odgovaraju kako to ne mogu jer je prije 24.7.1991. 318/2 (koja tad nije postojala pod tim nazivom, već kao 318) bila van građevinskog područja, a danas se nalazi unutar građ. područja.

Kada ih pitamo kako su to uspjeli riješiti za dotičnog investitora, gospođa iz općine se počinje opravdavati na sve moguće načine - uglavnom nema suvislog odgovora.

 

Po mome laičkom tumačenju, parcelacijom je uspio općenarodnu imovinu "prebaciti" nama, dok se on elegantno riješio problema :)

 

Zanima me kome se obratiti za dalje, jer bi želio ovu situaciju riješiti čim prije. U općini očito nema korisnih sugovornika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija