Jump to content

etažiranje


nmt

Preporučene objave

na zemljištu više objekata, dio u vlasništvo mog tate, dio u drugoj obitelji.

 

nacrt sa katastra ne odgovara u potpunosti stvarnosti

 

iscrtkana linija je stvarna granica prostorija unutar jednog nadograđivanog objekta, puna linija je trenutno ucrtana granica na katastru i u ZK odjelu, a lijevi dio je građen prije 1968. desni nije i ima građevinsku dozvolu koja nije uvedena u zemljišne knjige (na uvjerenjeu označeno tankom linijom).

 

mi želimo legalizirati sve objekte, ali ako je moguće bez promjene nacrta jer to povlači 3000kn troškova mjernika. znači da ostane ovako kako je na nacrtu s krivom granicom objekata, ali da su svi objekti legalizirani i imamo dozvolu za prodati kuću.

 

 

pitanja su:

 

1) je li za etažiranje bitan nacrt koji je važeći na katastru, ili se radi potpuno novi nacrt tj elaborat u kojem se pregledno vidi gdje je stvarna granica posjeda (ova iscrtkana linija)?

 

2) koliko otprilike etažiranje košta?

 

3) ako pak moram raditi i mjerenje tj pomicati stvarnu granicu objekata, može li ista osoba napraviti sve 3 radnje:

a) mjerenje i nacrt stvarnog stanja b) procjenu starosti, da je dio objekata bez građevinske dozvole građen prije 1968. i c) etažiranje ?

 

 

Moje nadanje ide u ovom smjeru:

1) nacrt sa katastra je pro forma koja mi treba samo kao privitak na uvjerenju da se kuća može prodati tj da su svi postojeći objekti legalizirani, a nije bitan za etažiranje

 

2) platim stručnjaku procjenu starosti na nelegalnom dijelu objekta (manji, lijevi dio), oko 300kn

 

3) na gruntovnici predam uvjerenje o starosti kojom se legalizira lijevi dio, te građevinsku dozvolu kojom se legalizira desni dio po trenutnom (krivom) nacrtu

 

4) dam etažirati kuću sa novim, stvarnim nactom gdje se vidi točna granica unutar objekata (iscrtkana linija)

 

fantaziram li?

 

hvala unaprijed, ako treba dodatno pojasniti, tu sam.2qd0p4n.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija