Jump to content

marihuana 1,7


Anubis-65

Preporučene objave

Poštovani,molim vas hitan odgovor

 

dakle,imam problem s marihuanom.''pao'' sam prije mjesec dana malo više, s 1,7 g navedenog.uglavnom,da to pokušam skratit koliko je moguće...imam 23 god.

situacija se odvijala ovako:-tog tipa su policajci presluškivali i samo su čekali koga će uhvatit (naravno on je to znao,a ja ne,a prije toga sam ga zvao taj mjesec 2-3 puta i nije se javljao...odlučio se javiti baš tijekom policijske akcije)skuteron sam isao po to,i oni su me dakako pratili,ja nisam ni slutio...prvo su me skoro zgazili s autom kako bi me zaustavili,skinuli su me sa skutera,dobrovoljno sam im predao kesicu,te poceli pretrazivati.prvo me je jedan od njih dvoje udario par puta po glavi,bez ikakvog razloga(nisam se ni opirao ni pokušao bježati)nakon čega su me skinuli golog od majke rođenog,gdje je cijeli kvart vidio anatomiju mog tijela.nakon toga sam se obukao,sjeo u vozilo i u stanicu.ispred stanice,doslovno 2 metra od ulaza,me drugi udario po glavi,čisto onako ''preventivno''.doveli su me u neku prostoriju,i opet sam se morao skidati ispočetka,i kad su utvrdili da više nemam ništa sjeli su me i počela je pusta papirologija.tu sam priznao da je za osobnu upotrebu i potpisao kojekakve papire,uzeli su mi mob,zapisali IMEI i sve što ide.kad je to sve završilo,strpali su me u pritvor na 15 sati !!! umirao sam od gladi i žeđi,i u životu nisam osjećao takav strah i nelagodu.nakon isteka sati,došao je glavni inspektor po mene,i napravio se još jedan zapis i tek tada sam pušten i vraćene su mi sve stvari.

 

P.S.-to mi je prvi put,nikad do sad nisam bio kažnjavan

Pitao sam policajca što će biti samnom,i rekao je da cu platit oko 2000 kn i možda dobijem uvjetnu.Nisam a niti ću tužit te policajce zbog ne primjerenog ponašanja,jer ću i bez toga imat dovoljno problema.I ne želim više nikad provesti ni sekundu u pritvoru !!!

Sad vas lijepo molim za bilo kakav savjet koji mi možete dat i dali bi trebao sutkinji ili sudcu napomenuti to bahato ponašanje policije,hvala Vam unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobit ćeš prekršajnu prijavu jer je to ipak manja količina i to marihuane. samo ovisi što si potpisao, da nisi priznao još neki "zločin". logično je da bi trebao dobiti prekršajnu prijavu za toliku količinu, a kad si sve već priznao dobit ćeš novčanu kaznu i to je to. ima dosta sličnih teme kako se ponašati na sudu kod takvih prekršaja (oslobođenje od troškova postupka, umanjenje kazne...), koristi tražilicu u gornjem desnom kutu.

Što se tiče privatne tužbe, ako se odlučiš ipak na nju, obavezno pred prekršajnim sudom sve reći i tražiti da se sve zapiše kako si rekao jer je to dokaz za daljnje postupanje po privatnoj tužbi. Ako su te ljudi vidjeli "ko od majke rođenog" na cesti onda ih zovi za svjedoke. Navedi da si i u pritvoru proveo 15 sati, to će ti dodatno umanjiti kaznu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala lijepa na odgovorima.dakle potpisao sam 2 potvrde o privremenom oduzimanju predmeta i potvrdu o upoznavanju s razlozima uhicenja i pravima uhicenika,medutim na ovoj zadnjoj potvrdi mi pise čl.173 st.2.potrazio sam na netu sto je to i skoro sam dobio infarkt !! nisam je preprodavao ni proizvodio,samo su me uhvatili s tim -.-

 

privatna tuzba opada,ljudi koji su me vidili su bili svi starci,polu senilni i taman je poceo padat mrak. -.-

i naveli su mi da cu morat na sudu govorit protiv tog tipa,to mi malo nije jasno...

I jos jedna stvar,samo me zanima da li da spomenem sucu/sutkinji neprimjereno ponasanje,da su me udarili bez razloga i pritvor od 15 sati ili ne uopce...te neke stvari me malo bune...puno hvala na strpljenju i odgovorima :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na sudu SVE reći i postupanje policije i sve okolnosti predmeta. Sud ukoliko smatra da se ne radi o takvom kaznenom djelu može odbaciti optužbe (al neće) ili će se prebaciti na prekršajni (to u praksi bude). Postavlja se pitanje što ste točno potpisali zato je važno da kažete sve okolnosti, a i bilo bi dobro da nađete nekog "polusenilnog" svjedoka koji je voljan svjedočiti. Na ruku vam ne ide činjenice što su uhvatili dilera, a vi ste zatečeni s njim taman u tom trenutuku. Kad vam dođe poziv od sud vidjet ćete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija