Jump to content

Ugovor na određeno


Zvjezdica_Locha

Preporučene objave

Zanima me sljedeće, kod poslodavca sam prijavljena od 9 mj, prvo je bio ugovor na 3 mj., nakon toga je bio ugovor na 6 mj. što znači da sa 30.6. 2012. ističe.

 

Međutim, dogodila mi se jedna zdrasvena situacija, ta što sam već od 17.2.2012. na bolovanju, i ne znam kako dugo ću još biti. Međutim, da stvar nebude gora,

 

poslodavac mi još nije isplatio plaću za 3. mj. ( ne znam dal smijem pisati o tome ovdje, ono što se daje kao van propisa, nije još dao za 1. mj).

 

Dakle, ukoliko ja ne želim potpisati ugovor o radu ( zbog okolnosi koje sam gore navela,a i ne znam da li će mi ga ponuditi) i sa starim ugovorom odem na zavod za zapošljavanje, da li imam pravo na naknadu?

 

ili

 

ukoliko mi doktor kaže da će bolovanje biti još barem 3 mj. i kažem proslodavcu, da li bi htio produžit ugovor na određeno za 2 mj. premda bi pri tome shvatio da ne želim više raditi za njega, pa bi tu moglo doći do nneeee odgovora!

makar da mi i produži ugovor, nema ništa s isplatom plaće, to je samo dobra volja...međutim velika je vjerojatnost da mi to iz inata neće htjeti napraviti...

 

Nadalje, sprema ugovore od 1.7. koji će biti koncipirani tako što ukoliko dam otkaz dužna sam vratiti 30 % prihoda koje sam primala od datuma potpisivanja ugovora! Ukoliko mi kaže,

dajem ti novi ugovor (npr. na 6 mj. ili godinu dana) znači da potpisujem tih 30 % da ih moram vratiti, samo da mi bolovanje ide! A to baš i nije najbolja opcija. Mobing je prisutan iz dana u dan, što je još veći razlog ne potpisivanja daljnjeg ugovora, ukoliko mi i bude ponudđen.

 

Jel imate kakav pravni savjet za mene kao najbolju opciju što učiniti u određenom trenutku kada do istog dođe?

 

 

Na sto muka sam, a voljela bi imati riješenje.

 

 

hvala vam za odgovore

 

Zvjezdica :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zaista se ne želim osvrtati na sve ove nebuloze i protuzakonitosti koje ste navela gore, no mogu vam prenijeti informaciju da nakon isteka ugovora o radu imate pravo na nadoknadu plaće za vrijeme bolovanja do 30 dana odnosno i dulje ukoliko se radi o posebnim vrstama bolovanja poput komplikacija u trudnoći,......sve je ostalo stvar državnog odvjetništva, policije odnosno u sferi privatne tužbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve mi je jasno o čemu pričate, međutim što kad vam kažem, da mi poslodavac nije vjerovao da sam završila u bolnici?

 

Jedina riječ koja opisuje to stanje, jest, strašno, te kako sama nisam imala snage izgovorit bilo što drugo.

 

Što se tiče parnica, i drugi djelatnici su digli tužbe, i svi izgubili, na žalost.

 

Svakako hvala za odgovor,potvrdili ste moje pretpostavke.

 

Vidjet ću što će na kraju biti. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija