Jump to content

Molim pomoć!!! Posebni dio promet


er10

Preporučene objave

Molim vas da mi neko pomogne, nisam na nikog naletio ko je polagao posebni dio iz upravnog područja promet - cestovni promet i ceste...radim u komunalnom odjelu na mjestu savjetnika za promet, sad sam vidio zakone i ima toga dosta..pa me samo zanima na šta da obratim pažnju jer 2.6. mi je rok a samo stručni dio mi je doosta opširan...

1. Zakon o javnim cestama (»Narodne novine«, br. 100/96, 76/98, 27/01, 114/01),

 

2. Zakon o prijevozu u cestovnom prometu (»Narodne novine«, br. 36/98),

 

3. Zakon o sigurnosti prometa na cestama (»Narodne novine«, br. 59/96),

 

4. Zakon o inspekciji cestovnog prometa i cesta (»Narodne novine«, br. 77/99),

 

5. Pravilnik o autobusnim stajalištima (»Narodne novine«, br. 48/97),

 

6. Pravilnik o izvanrednom prijevozu (»Narodne novine«, br. 76/97, 31/98),

 

7. Pravilnik o nadzoru osovinskog potiska, ukupno dozvoljene mase i dimenzija vozila (»Narodne novine«, br. 76/97),

 

8. Pravilnik o visini cestarina za uporabu autocesta i objekata s naplatom (»Narodne novine«, br. 54/2000.),

 

9. Pravilnik o dopusnicama za obavljanje linijskog prijevoza putnika (»Narodne novine«, br. 54/99),

 

10. Pravilnik o izdavanju dozvola stranom prijevozniku za unutarnji prijevoz stvari (»Narodne novine«, br. 21/92, čl. 184),

 

11. Pravilnik o izdavanju licence za obavljanje međunarodnog cestovnog prijevoza (»Narodne novine«, br. 30/92, 46/92, 82/92, 9/93, 7/94, 57/94, čl. 184 Z.O.P.U.C.P., 36/98, 81/99.),

 

12. Pravilnik o prometnim znakovima, opremi i signalizaciji na cestama (»Narodne novine«, 59/2000.),

 

13. Pravilnik o ispitivanju vozila (»Narodne novine«, br. 17/93.),

 

14. CMR Konvencija o ugovoru o međunarodnom prijevozu robe cestom, Ženeva, 15. V. 1956. (»Narodne novine – Međunarodni ugovori«, 1/92.),

 

15. CVR Konvencija, o ugovoru o međunarodnom cestovnom prijevozu putnika i prtljage Ženeva, 1. III. 1973.

 

16. ADR Konvencija, (»Narodne novine-Međunarodni ugovori« 12/93) međunarodnom prijevozu opasnih tvari, Ženeva, 30. IX. 1957. (»Narodne novine – Međunarodni ugovori« 12/93.)

 

17. Međunarodni sporazum o prihvaćanju jednakih uvjeta za homologaciju i uzajamno priznavanje homologacije opreme i dijelova motornih vozila, Ženeva, 20. III. 1958. (»Narodne novine – Međunarodni ugovori«, 10/95, 1/96.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Ispravite me ako griješim. Ovih 17 zakona i pravilnika su iz Programa posebnog dijela državnog stručnog ispita iz upravnih područja: pomorstva, unutarnje plovidbe, cestovnog prometa i cesta, željezničkog prometa, civilnog zrakoplovstva te pošte i telekomunikacija

(NN 118/02) koji je prestao važiti stupanjem na snagu Uredbe o postupku, načinu polaganja i programu državnog stručnog ispita (NN

61/06 i 145/12) prema kojoj (glava XIX):

1. Osoba koja polaže državni stručni ispit iz područja cestovnog prometa i cesta, polaže usmeni i pisani dio ispita sukladno sljedećim pravnim izvorima:

1.1. Zakon o prijevozu u cestovnom prometu (»Narodne novine«, broj 178/04)

1.2. Zakon o javnim cestama (»Narodne novine«, broj 180/04)

1.3. Zakon o sigurnosti prometa na cestama (»Narodne novine«, broj 105/04)

1.4. Zakon o inspekciji cestovnog prometa i cesta (»Narodne novine«, broj 77/99) – samo inspektori

1.5. Zakon o prijevozu opasnih tvari (»Narodne novine«, broj 97/93)

1.6. Pravilnik o autobusnim stajalištima (»Narodne novine«, broj 48/97)

1.7. Pravilnik o izvanrednom prijevozu (»Narodne novine«, broj 76/97 i 31/98)

1.8. Pravilnik o nadzoru osovinskog pritiska, ukupno dozvoljene mase i dimenzija vozila (»Narodne novine«, broj 76/97) – samo inspektori

1.9. Pravilnik o licencijama za obavljanje djelatnosti javnog cestovnog prijevoza i kolodvorskih usluga (»Narodne novine«, broj 87/05)

1.10. Pravilnik o prometnim znakovima, signalizaciji i opremi na cestama (»Narodne novine«, broj 33/05 i 64/05)

1.11. Pravilnik o tehničkim uvjetima vozila u prometu na cestama (»Narodne novine«, broj 82/05) – samo za osobe visoke stručne spreme

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Ispravite me ako griješim. Ovih 17 zakona i pravilnika su iz Programa posebnog dijela državnog stručnog ispita iz upravnih područja: pomorstva, unutarnje plovidbe, cestovnog prometa i cesta, željezničkog prometa, civilnog zrakoplovstva te pošte i telekomunikacija

(NN 118/02) koji je prestao važiti stupanjem na snagu Uredbe o postupku, načinu polaganja i programu državnog stručnog ispita (NN

61/06 i 145/12) prema kojoj (glava XIX):

1. Osoba koja polaže državni stručni ispit iz područja cestovnog prometa i cesta, polaže usmeni i pisani dio ispita sukladno sljedećim pravnim izvorima:

1.1. Zakon o prijevozu u cestovnom prometu (»Narodne novine«, broj 178/04)

1.2. Zakon o javnim cestama (»Narodne novine«, broj 180/04)

1.3. Zakon o sigurnosti prometa na cestama (»Narodne novine«, broj 105/04)

1.4. Zakon o inspekciji cestovnog prometa i cesta (»Narodne novine«, broj 77/99) – samo inspektori

1.5. Zakon o prijevozu opasnih tvari (»Narodne novine«, broj 97/93)

1.6. Pravilnik o autobusnim stajalištima (»Narodne novine«, broj 48/97)

1.7. Pravilnik o izvanrednom prijevozu (»Narodne novine«, broj 76/97 i 31/98)

1.8. Pravilnik o nadzoru osovinskog pritiska, ukupno dozvoljene mase i dimenzija vozila (»Narodne novine«, broj 76/97) – samo inspektori

1.9. Pravilnik o licencijama za obavljanje djelatnosti javnog cestovnog prijevoza i kolodvorskih usluga (»Narodne novine«, broj 87/05)

1.10. Pravilnik o prometnim znakovima, signalizaciji i opremi na cestama (»Narodne novine«, broj 33/05 i 64/05)

1.11. Pravilnik o tehničkim uvjetima vozila u prometu na cestama (»Narodne novine«, broj 82/05) – samo za osobe visoke stručne spreme

 

koliko znam, to su ti zakoni i pravilnici, i ja se pripremam za polaganje na mjestu višeg stručnog suradnika za promet i ceste, pa zamoljavam ako tko ima kakvog saznanja za pismeni dio posebnog dijela da mi javi.

unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija