Jump to content

Presuda u 2. stupnju - što sada


Či-či

Preporučene objave

Lijepo molim ako mi možete odgovoriti: dobila sam presudu II stupnja kojom se mijenja presuda prvostupanjskog suda i kojom mi se nalaže da moram isprazniti predmetni stan od osoba i stvari.

Koji su mi rokovi za pravne lijekove (samo vanredni, pretpostavljam) i možete li me uputiti u članke Zakona (kojeg) koji to regulira?

Pretpostavljam da tužitelj sada treba postići da mu presuda postane ovšna? Što mogu očekivati kao njegov slijedeći korak?

Ima li nešto što ja mogu poduzeti da zaustavim ili odgodim tijek tog ovršnog postupka?

U stvarnosti je situacija takva da u stanu niti ne živim ja (koja sam tuženik i kojoj je naloženo da isprazni stan) već moja kćer = punoljetna sa maloljetnom djecom;

I tužitelj i sud su višekrratno konstatirali da je to utvrđeno, ali -eto, ipak postupak je vođen protiv mene svih ovih 10 godina.

Ima li tu logike?

Molim vas za objašnjenje, jer to sve meni nikako nije logično. :tilt:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pogledajte malo novi zakon o parničnom postupku (on je unazad godinu dana promjenjen).....

Revizija je nalazi pod čl. 382, Vas će zanimat stavak 1. i 3. ......rok za istu je 30 dana od primitka drugostupanjske odluke.

Bitno je da je sastavlja i potpisuje odvjetnik inaće će biti nepravovaljana a potom i odbijena bez otvaranja spisa.

Revizija ne odgađa drugostupanjsku odluku.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija