Jump to content

vlasnički list


jelenaj

Preporučene objave

  • 1 godina kasnije...

Doznao sam da iza moje prabake postoji par zemljišta na njezino ime. E sad pošto pretpostavljam da je moguće da je to u međuvremenu netko kupio, ali se nije uknjižio ja trebam doznati postoji li kakav vlasnički list ili? To idem kroz općinski sud preko traženja povijesnih zk izvadaka??

 

Ako npr je to sve ok i na njezino je ime, a ost. rasprava iza nje je bila prije 23 godine, još uvijek ne posjedujem kopiju zapisnika s iste, ali uskoro hoću, dotad imam informaciju od oca da koliko se on sjeća nikakva zemlja tamo nije bila spomenuta. U tom slučaju ako se utvrdi da moja prabaka zaista ima vlasništvo nad xyd zemljama tu se šta ponovno ostavina otvara il?

 

HVALA UNAPRIJED!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebate podnijeti prijedlog za raspoređivanje naknadno pronađene imovine sudu kod kojeg je vođen ostavinski postupak, priložiti rješenje o nasljeđivanju i dokaze (z.k. izvatke) o vlasništvu nekretnina.

 

Ako je u međuvremenu prodano, to neće utjecati na nasljeđivanje i uknjižbu nasljednika temeljem rješenja o nasljeđivanju, a možebitni kupac koji ima kupoprodajni ugovor neće se više moći jednostavno uknjižiti već će vas morati tužiti.

 

Međutim, niste napisali tko je u posjedu tih čestica. Ako je u posjedu netko drugi i ima uvjete za stjecanje dosjelošću, uknjižba živih nasljednika pojednostavnit će mu posao pri dokazivanju da je on vlasnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebate podnijeti prijedlog za raspoređivanje naknadno pronađene imovine sudu kod kojeg je vođen ostavinski postupak, priložiti rješenje o nasljeđivanju i dokaze (z.k. izvatke) o vlasništvu nekretnina.

 

Shvaćam. Prije toga, ja moram samo izvaditi sa drugog suda gdje je zemlja zk izvadak gdje stoji da je osoba XY uknjižena pod tim i tim zemljištem? Ako sam to dobro razumio, ja onda sudu kojem bi dostavljao prijedlog za raspoređivanje naknadno pronađene imovine ne moram i dostavljati povijesno zk uloške gdje se vidi je li netko novi vlasnik navedenog zemljišta to onda sud gdje bi se vodila neka nova ostavina il rasprava sam istražuje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija