Jump to content

Ugovor o djelu - brisanje s biroa


sweetginger10

Preporučene objave

Poštovani,

 

vodim se na birou kao nezaposlena sam osoba već 2 godine, bez dana radnog staža. U 4 mjesecu primila sam uplatu od 1577kn, na žiro račun putem ugovora o djelu, dakle prekoračila sam limit od 1565 kuna i 7 lipa, za 11kn i 93 lipe.

Tijekom moje evidencije na HZZ-u nitko mi nije spomenuo taj limit, ni na grupnom, ni indvidualnom savjetovanju (koji očito nemaju nikakvu svrhu da nezaposlene upoznaju s njihovim pravima).

Savjetodavka me je prije 2 dana nazvala i rekla da se jedno vrijeme ne trebam javljati na biro, te da ću biti brisana s njihove evidencije.

Upitala sam ju na koje vrijeme, nije mi htjela reći.

Da bi kasnije putem interneta pronašla podatak da ću biti izbrisana 30 dana iz njihove evidencije.

Nitko mi iz pravne služne HZZ-a nezna odgovoriti na pitanje, što će biti sa mnom nakon tih 30 dana?

Oke vratit ću se evidenciju, no hoće li mi taj prekid od 30 dana utjecati na " skupljanje staža na birou"???

S obzirom da sam se kao mlada osoba trebala s stupanjem novog zakona od 1.6. uključiti u mjeru osposobljavanja bez zasnivanja radnog odnosa od 1600kn.

 

Znate da na je dosada bilo potrebno biti vođen u evidenciji minimalno 6 mjeseci da bi mogao dobiti neki poticaj za zapošljavanje.

 

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda pomogne:

http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?ID=C3FA723D-D5F3-4138-8F22-909BB02E39D0

 

Nezaposlena osoba koja ostvari primitak koji registrira Regos, kroz uplatu doprinosa za obvezna osiguranja preko ugovora o djelu, a koji je veći od prosječno isplaćene novčane naknade u prethodnoj kalendarskoj godini - što iznosi 1565 kuna - samo se privremeno prestaje voditi u evidenciji HZZ-a. No za to vrijeme može biti u evidenciji kao tražitelj zaposlenja. Koliko ta privremena obustava prava traje, ovisi o ukupnom iznosu primitka. Na primjer, ako je u mjesec dana zaradila 3200 kuna, taj iznos se podijeli s 1600 kuna prosječne novčane naknade, što znači da je dva mjeseca u obustavi prava. Kada se vrati u evidenciju, nastavlja s pravima i novčanom naknadom tamo gdje je stala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam na brzom odgovoru :)

 

Taj sam i ja članak pronašla na internetu. No postavlja se pitanje na što se odnose ta "prava", jer novčanu naknadu ionako neprimam.

Iskreno glupo je da me nakon tih mjesec dana ponovno vode kao nezaposlenu osobu koja se prvi put prijavljuje na HZZ.

 

Je li vam možda poznato, je li osoba baš mora biti u evidenciji HZZ ako po prvi put traži posao, tj. bez radnog je staža.

Je li moguće da poslodavac svjedno dobije poticaje za tu osobu kao pripravnika, ako se ona nije prijavljena na HZZ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija