Jump to content

Poslodavac ne prihvaća moj otkaz!?


Mathilda385

Preporučene objave

Poštovani,

 

ljubazno molim savjet. Dobila sam novi posao na kojem bih trebala početi raditi 02.07. (01.07. je nedjelja). Starome sam poslodavcu (direktoru) rekla da odlazim (usmeno) 28.04. Također sam istakla da želim sve riješiti korektno i da mi, sukladno zakonu, otkazni rok traje 30 dana. Međutim, neizravno mi je dao do znanja da on očekuje da ja ostanem duže raditi (duže od zakonskih 30 dana otkaznog roka) dok on ne nađe zamjenu i dok njemu bude odgovaralo da to bude tako. Tražila sam da sjednemo i riješimo papirnato otkaz, međutim on to eskivira i odugovlači. Što da radim? Kako da postupim? Koje su mi opcije ako uopće postoje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam pravnik, ali cini mi se da je rjesenje ocito:

Ako Vam je otkazni rok 30 dana ODMAH DANAS dajte pismeni otkaz. Kako je to redoviti otkaz, ne morate ga obrazlagati.

Poslodavac Vam ne mora nista potpisati, osim sto otkaz predajete na urudzbeni zapisnik. Ako ga Vasa firma nema, onda posaljite preporuceno. Time ste sluzbeno pismeno dali otkaz.

Odradite do kraja mjeseca, a od 2.7. na novi posao. Upozorite poslodavca da vam je po zakonu duzan vratiti papire i to je to :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A što se Vi želite dogovarati sa poslodavcem? Ukoliko želite dati otkaz, nema se on što složiti ili ne - no, nikakvo usmeno dogovaranje, pregovaranje niti slično ne dolazi u obzir. Napišite otkaz, pošaljite ga preporučeno poštom. Otkaz je jednostrana izjava.

 

I onda Vam je otkazni rok 30 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija