Jump to content

Kupnja kuce


Neven1986

Preporučene objave

Postovanje,

Molio bih Vas malu pomoc. Naime, namjeravam kupiti kucu, vlasnik kuce je u inozemstvu. No, saznao sam da je u tijeku brakorazvodna parnica izmedu vlasnika i njegove zene.

Nisam naisao na informaciju da je stavljena zabrana na prodaju nekretnine. Iskreno ne znam niti gdje to mogu provjeriti tocno.

E sad moje pitanje je sljedece, ukoliko kupim nekretninu i ona postane moje vlasnistvo da li vlasnikova bivsa zena moze mene tuziti i traziti isplatu polovice kuce iako sam ja tu kucu vec platio. Odnosno da li me moze teretiti za bilo sto?

 

Hvala, Neven

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je kuća bračna stečevina

prodavatelj mora biti i bračni partner (ili prodavatelj treba imati punomoć ili suglasnist za prodaju kuće)

ako je kuća osobna imovina (stečena prije braka ili nasljedstvom)tada kupoprodajni ugovor može potpisati samo vlasnik na čije ime kuća glasi.

 

ako kupiš bračnu stečevinu (bez suglasnosit i potpisabračnog partnera )ugovor može biti proglašen ništavnim (djelomično)

postaneš vlasnik 1/2 kuće a platiš cijelu kuću.

ili sudski postupak i dokazivanje da si kuću kupio sa povjerenjem u zemljišne knjige.

 

traži dokaz da je rješeno pitanje bračne stečevine (za kuću )ili izjavu da je kuća osobna imovina .

u gruntovnici izvadi novi vlasnički list i u njemu se vidi teret na kući.

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija