Jump to content

pravo na godišnji nakon bolovanja za dijete


Martina Kordić

Preporučene objave

Poštovani, trenutno se nalazim na bolovanju za njegu djeteta koje je imalo operaciju i moram strogo mirovati. Napomenuli su mi doktori da će to biti nekih mjesec dana s tim da dijete ima 5 godina. Moj poslodavac mi je rekao da s obzirom da sam na bolovanju tako dugo nemam pravo koristiti godišnji odmor kako sam se predbilježila. Zanima me je li to tako ili je to samo njegovo zastrašivanje s obzirom da mi se još nikad nije dogodilo nešto takvo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, pogledajte kolektivni ugovor odnosno Zakon o radu. Ukoliko se radi o privatniku nažalost godišnji traju možda po tri tjedna katkada i dva. Svakako morao bi postojati i neki interni akt, kao i vaš ugovor o radu kojem je obično navedeno koliko imate godišnjeg. Razgovarajte to svakako pomaže. Ukoliko vas želi zastrašiti smislite imate li i vi nešto za zastrašivanje, informacije, rješenja, akte. Nažalost pravo vas puno ne štiti ukoliko nemate veću kadrovsku službu i neki kolektivni ugovor. Puno sreće

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija