Jump to content

Alimentacija i neplacanje


bayerl_tatjana

Preporučene objave

Molim pomoc!

 

Moj bivsi nevjencani suprug duguje mi zaostatke alimentacije za nase zajednicko dijete. Imam pravomocnu presudu za naplatu iste i tekuce alimentacije kod njegovog poslodavca. Medutim on je dao otkaz kod istog poslodavca i sada ne radi. Nakon toga je nekoliko puta (mjeseci citaj 2) uplatio iznos tekuce alimentacije i sada vise nista. Za ove uplate na uplatnici je specificirao da je to za zaostatke. U nedavnom razgovoru mi je rekao da je kontaktirao advokata i on mu je rekao da kao nezaposlena osoba nema obvezu placati tekucu alimentaciju. Sto mi je ciniti s obzirom da imam pravomocnu presudu suda o ovrsi?

 

Unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"on mu je rekao da kao nezaposlena osoba nema obvezu placati tekucu alimentaciju"

 

Ovo nema veze sa istinom. To što je netko nezaposlen, ne oslobađa ga obveze uzdržavanja. On treba od suda, s obzirom na nezaposlenost, zatražiti smanjenje uzdržavanja.

Tek bi predstojeće izmjene ObZ-a, ako je roditelj nezaposlen, a dužan plaćati uzdržavanje, trebale nešto drugačije regulirati plaćanje uzdržavanja.

 

Još probajte porazgovarati sa djetetovim ocem i recite mu da on predloži rokove u kojima bi, a s obzirom na svoju nezaposlenost, podmirio zaostatke.

Ako dogovor ne uspije ili se ne bude pridržavao rokova, idite na ovrhu, ako se ima što ovršiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija