Jump to content

mogu li legalizirati?


grizli

Preporučene objave

Situacija je slijedeća, živim u samostojećem objektu uzgrađenom pred cca 100 godina dakle bez građevinske dozvole, sa jednim ulazom i stanom čiji sam ja vlasnik. Obzirom da se radi o starom načinu gradnje, sa stropovima gotovo 4 metra, u vlastitom trošku sam spustio stropove i na taj način dobio korisnu tavansku površinu koju sam i proje koristio ali ne za stanovanje već kao prostor za slikarski atelier o spremište. Kako je objekat star 2000-te g., zatražio sam i dobio suglasnost za izvođenje radova promjene crijepa i letvi te sam istom i pristupio. međutim pri uklanjanju krovnih letvi, zbog dotrajalosti nosive građe, polovina krovne konstrukcije se srušila i probila novo izvedene preinake koje sam izveo tako da sam bio prisiljen silom prilika rekonstruirati krovište u materijalu, pokrovu, visini sljemena i obliku kakav je bio i do sada i to bez građevinske dozvole za koju jednostavno nije bilo vremena. Problem je u tome što se već 10 g. nalazim u sporu sa "navodnim" kako on tvrdi, vlasnikom samo objekta u kojem se nalazi stan u kojem živim i kojeg sam opisano preuređivao i sa kojim vodim sudski spor oko vlasništva. Naime prema novom zakonu takav stambeni prostor koji sam dobio bez zadiranja u vanjske gabarite građevine koji sam izveo bez građ dozvole mogao bih legalizirati, no interesira me ukoliko krenem u postupak legalizacije i u tome uspijem da li postoji mogućnost da zapravo legaliziram za drugog, odn "navodnog" vlasnika?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija