Jump to content

Zatvarane obrta bez dana rada


Vunko

Preporučene objave

Molim pomoc -izvanredna sam studententica koja se odlucila na otvaranje obrta za prodaju secerne vune kako bi sebi omogucila financiranje fakulteta. Naisla sam na toliko birokratskih prepreka da mi je sada zao sto sam uopce kretala u sve ovo. Kad sam se isla raspitivati o uvjetima i dobivanju koncesije na gradskoj povrsini - samo mi je receno da trebam imati otvoren obrt i predati zahtjev za koncesiju. To sam sve napravila -nakon sto sma platila koncesiju od 4000,00 HRK i otvorila obrt tek tada su mi rekli da moram zadovoljiti minimalne tehnicke uvjete na povrsini od 1m2 - sanitarni cvor i umivaonik za pranje vodom...sto je nemoguce sve ostvariti na tako malom prostoru....a grad-davatelj koncesije mi nije omogucio niti prikljucak na struju!!!! Zatim sam isla na poreznu kako bi sebe prijavila na pausalno placanje doprinosa i poreza,medjutim kako je ovo ugostiteljaki obrt nije moguce pausalno placanje te bih morala placati min 1700 HKR mjesecno za doprinose i porez.....sto je stvarno mnogo davanja za jedan tako mali obrt. zato sam dovedena pred zid i zeljela bi zatvoriti obrt jer jednostavno nema sanse da platim sva ta davanja i jos nesto zaradim. Da li netko zna koja je procedura kod zatvaranja obrta bez dana rada i da li ce mi vratiti troskove koncesije jer istu nisam ni koristila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija