Jump to content

Parking kazne i naplate od Sanitata Dubrovnik


Maro Mratović

Preporučene objave

Pozdrav svima, imam dva problema za koja bi trebao savjet.

Nedavno sam parkirao na pola nogostupa jer u blizini nije bilo slobodnog parking mjesta samo da izbacim neke stvari iz auta do firme, ostavio sam otvorene prozore do kraja, kljuc u bravi, cak i kontakt. Sva 4 nisam upalio jer sam manje od 1min izasao iz auta jer do firme mi ima 10ak stepenica. Kad sam se vracao pauk mi je dizao auto. Dobio sam dvije kazne, jednu od policije i jednu od pauka koji drzi Sanitat. U policiji sam ulozio zalbu i objasnio kako nisam bio parkiran duze od 1min i nisam morao platiti kaznu ali kad sam zvao Sanitat jer su naplatili "izlazak specijalnog vozila na teren" rekli su da se ne mogu zaliti i da moram platiti. Oni radi mene sigurno nisu izasli na teren nego im se potrefilo da su tocno dosli kako sam se ja spustio niz stepenice.

Ako nisam morao platiti policiji kaznu jeli moram i njima?

 

Drugi problem je vezan za parking kazne. Meni ispred zgrade stoji znak zabrane parkiranja 500m osim za vozila dostave u odredene sate, a 2 metra iza stoji Sanitatov znak naplate parkinga tih 500m. Koji znak tu vrijedi?

Problem koji imam je sljedeci. Imao sam par neplacenih karti(3-4) i jucer sam dobio kaznu od 170kn za dnevnu kartu na kojoj je onda pisalo da imam 17 neplacenih kazni i da dugujem 1900 kuna. Na zalost ne mogu naci zadnji ticket koji sam imao kad ih je bilo samo 3-4. Dali oni imaju pravo naplatiti cijeli dan kartu? Dali imaju pravo naplatiti parking na ne uredenom i ne oznacenom parkingu. Jer su na podrucju parka Gradac, gdje ljudi aute parkiraju po przini i zemlji su prije god-dvije stavili da je to 2.zona i naplacuju 10kn(170kn dnevnu), niti je asfaltirano niti oznaceno parking mjesto.

Jednom sam zvao da se zalim jer sam dobio parking kartu dok sam bio parkiran na samom kraju ceste gdje nije oznaceno parking mjesto i odgovor koji sam dobio je gospodine mi naplacujemo parking na 80% mjesta gdje nebi smjeli. Kad sam rekao da cu platiti samo 5kn onda rekli su:" radite sto hocete to je vas zivot i izbor".

I zadnje vezano za Sanitatove kazne, jeli imaju pravo naplatiti pismenu opomenu dodatnih 40kn kad posalju kaznu na kucnu adresu.

 

Znam da su prije ljudi uzeli odvjetnika i posli na sud gdje su redovito dobivali parnice, ali su se prije godinu dana neki zakoni promijenili i ne znam kakva je sada situacija.

 

Oprostite na poduzem tekstu :) Pozdrav iz Dubrovnika

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tema se premješta u podforum obveznog prava radi detalja o dnevnoj karti.

 

Niste objasnili kakvu to "kaznu" od policije niste morali platiti, da li vam je možda izdato upozorenje?

 

Troškovi premještanja ili pokušaja premještanja se moraju platiti, a pod nekim okolnostima se plaćeni troškovi mogu potraživati natrag, ali na to se ne može odgovoriti dok ne objasnite odgovor na prvo pitanje.

 

Oznaka za cjenik parkiranja ne poništava znak izričite naredbe, osim ako se ne radi o znaku koji dozvoljava parkiranje. Ni to niste dobro objasnili.

 

Niste dobro objasnili da li je to parkiralište kod tog parka na ulici ili ne jer postoji mogućnost da lokalne samouprave propišu da izvanulična parkirališta pod naplatom mogu biti asfaltirana i neasfaltirana.

 

Detaljno objasnite sve traženo.

 

Za odgovore na pitanja u svezi dnevnih karata sačekajte nekog drugog forumaša.

uređeno: od petpetica
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija