Jump to content

Recenzije tuđih autorskih djela


dunn

Preporučene objave

Dobar dan,

 

moram od nekud krenuti pa zato i pitam na legalis forumu :)

 

Daklem, brine me pravna regulativa kod slučajeva kada recenziram tuđe djelo i onda tu recenziju komercijalno prodajem. Koliko kužim sama recenzija nije problem, već me brine što ako u svojoj recenziji prikazujem navedeno djelo.

 

Primjer 1.

 

Uzmem oglas jedne auto kuće iz novina, napravim recenziju tog oglasa, šaram na njemu što je autor tim oglasom htio postići i sve to zapakirano prodajem krajnjem klijentu. Krajnji klijent dobiva moju recenziju dotičnog oglasa, a uz recenziju i originalni oglas (s mojim natuknicama na njemu).

Uredno navodim čiji je oglas, iz kojeg medija ili način kako je pribavljen...

 

(U novom tv oglasu xyz telekoma, upotreba životinje abc ima svrhu... Kako se vidi na slici 1, dotična životinja radi DFG, što izaziva emocije GHI koje se onda iskorištavanje za QWE...)

 

Jel to smijem raditi bez da autora djela ne informiram o tome?

 

Ima li autor djela pravnu prednost traženja nadoknade ako koristim njegovo djelo u gore opisanom obliku i/ili ako je recenzija negativna po njega? (znam da me može tužiti, no pitam unaprijed jel ima temelja da dobije tužbu :) )

 

Eto, moje male pravne brige... pa ako netko strucan za tematiku moze pomoci...

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija