Jump to content

Akademski i stručni nazivi


david2

Preporučene objave

Evo jedne "bajke" za pravnike u ministarstvu obrazovanja!!!

Bilo jednom jedno SVEUČILIŠTE (prije 2001. i Bolonje) na kojemu su studenti završavali studij VI stupnja (2 g + diplomski) i VII st. (4 g + diplomski).

Nije bilo bodova, nije bilo stručnog studija, nije bilo pristupnika, prvostupnika, magistara.

U indeksu tijekom studija cijelo vrijeme piše VI st. Na diplomi 2000. pojavljuje se naziv stručni dodiplomski studij ???? (Kako prije pristupanja Bolonjskom procesu i kako na sveučilištu?).

Od 2005. godine vode se nepotrebne rasprave tko sam ja i što sam to završio??? (Ja znam , a znate li vi?).

Oni kažu da sam PRISTUPNIK i da VRIJEDIM 120 bodova (ako želim takvu potvrdu za posao) i da mogu nastaviti studij na Specijalističkom stručnom studiju kojeg nema. I da ga ima ne primaju studente koji imaju 120 bodova.

Tko vam daje pravo da uspoređujete i dodjeljujete bodove i nazive koji umanjuju nečije obrazovanje. Pri tome naravno ni B od Bolonje koja treba omogućiti:

- jednako vrednovanje učenja (bilo ono u 20. ili 21. stoljeću)

- nastavak školovanja onima koji žele (kod nas i ne mogu)....

Nakon duge borbe između pravde i nepravde živio sam dugo i nesretno (bez posla) u Hrvatskoj.

Jeste li uopće pročitali Bolonjsku deklaraciju i sve dokumente koji idu uz nju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija