Jump to content

Obvezan otkup automobila


albatros

Preporučene objave

Mora li osiguravajuća kuća prilikom procjene totalne šteta na automobilu, dati mogučnost i otkupa istog prilikom slanja izvještaja o namirenju totalne štete. Ukoliko mora, na koji način da im dam do znanja da bih htio da otkupe i automobil, jer mi tu mogućnost nisu naveli kao opciju. Trebam li čekati njihov odgovor na moju eventualnu žalbu (želju da otkupe i automobil), 30 dana ili mogu zahtjevati da mi promptno pošalju ponudu sa uključenom vrijednosti automobila uz vrijednost totalne štete?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

-pošto ovdje nema odgovora a imam slično pitanje tj. molio bih za pomoć oko pisanja prigovora (ako ima negdje kakav primjer prigovora) na ponudu od osiguranja naime ponudili su mi totalnu štetu s preostalom vrjednosti vozila od 30% što se ja ne slažem, čitao sam po postovima da imam mogućnost potraživanja 100% štete iz police AO a da osiguranje zadrži olupinu, nisam angažirao odvjetnika pa molim za pomoć oko pisanja prigovora

 

hvala ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

@ albatros

Ako govoriš o AO, MORAJU otkupiti i auto. Ustvari nije da moraju, smiju te pitati suprotno, ali ne moraš prihvatiti. Tvoja je zadnja

 

Ako je kasko, u praksi ti svi ostavljaju auto, ali je i to po meni diskutabilno. Bitno je šta piše u uvjetima osiguranja

 

@ grabik

Imaš pravo! (nisam odvjetnik ali znam iz prakse u firmi)

Postoje opći uvjeti AO, isti su za sva osiguranja jer ih propisuje država. Nisam čitao, ali trebalo bi u njima to biti precizno definirano, ali ako i nije, ja čak mislim da bi prošao i prigovor u stilu

"Ne želim auto, dajte mi čitavu štetu u kešu" - ne trebaš ti obrazlagati svoje razloge zašto koristiš neko pravo

 

U svakom slučaju, pročitaj Uvjete

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija