Jump to content

početak spremanja


markun

Preporučene objave

evo ću uskoro navršiti 18 mjeseci kao odvj. vježbenik i spremam se polako na spremanje ispita. Doista sam jako slabo upoznat sa cijelom procedurom, pa vas molim da mi kažete ukratko sve ono najvažnije o ispitu. Što se tiče ovih pitanja na forumu da li su to sva pitanja koja dolaze ili uvijek dođu nova? Da li ima dobrih skripta po kojima se može raditi i sl?

 

hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

popis pitanja je fixan ali se tu i tamo mijenja, recimo kad dodju izmjene zakona

zadnje je mijenjano radno i uprava posto se tamo dosta toga mjenjalo, ta pitanja se jos sakupljaju

ima skripta mali milion a najbolje ti je nabavit od nekoga tko je polozio pa ti moze dat i skripte i savjet

i procitaj forum malo pa ces nac jos neke korisne info i savjete

a ovu temu si trebao otvorit pod "pravosudni ispit" a ne pod "pitanja" btw

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da, imaš "samo" ta pitanja... čini ti se sad malo, ali vjeruj ima toga dosta! i

skripti ima stvarno miljun i najbolje bi ti bilo da sam odlučiš što i kako učit jer neke su o.k., a neke nisu i ipak treba imat sve zakone da si ipak pogledaš ako ti nešto nije jasno u skripti.

ja ti imam dosta toga na mailu, pošalji mi svoj mail pa ti mogu poslat idući tjedan.

odgovaram u utorak pa kad završim dat ću ti svoj "recept" ukoliko se pokaže uspješan!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da, imaš "samo" ta pitanja... čini ti se sad malo, ali vjeruj ima toga dosta! i

skripti ima stvarno miljun i najbolje bi ti bilo da sam odlučiš što i kako učit jer neke su o.k., a neke nisu i ipak treba imat sve zakone da si ipak pogledaš ako ti nešto nije jasno u skripti.

ja ti imam dosta toga na mailu, pošalji mi svoj mail pa ti mogu poslat idući tjedan.

odgovaram u utorak pa kad završim dat ću ti svoj "recept" ukoliko se pokaže uspješan!

 

Schok, i ja molim za "recept" na e-mail: maja.t.pz@gmail@com ! :)

Zahvaljujem unaprijed! :)

 

Pozdrav i veliko sretno u utorak!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav kolege..ja se evo isto pripremam uhvatit u koštac s izazovom pravosudnog ispita..uh, ne znam gdje da krenem..

imate li Vi neki recept ili dobro iskustvo u pogledu načina pripremanja (što prvo učiti, držati se zakona ili skripti, koliko je potrebno ići u dubinu s materijom)?

ja sam se naručila za slušanje u ponedjeljak pa ću ostavit tu na forumu pitanja nakon toga..nadam se da će mi to biti barem neka smjernica u pogledu kako treba učiti..

kolegice schok u prvom redu sretno u utorak...(poslala sam vam mail u inbox pa kad ulovite vremena molim Vas da mi pošaljete materijale)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ja mislim da bas i nema savrsenog recepta za kako ucit ni kako proc...

svatko od nas je drugaciji i ono sta odgovara meni nece tebi i obratno, osim toga netko dobije slobodno za ucit 6mj a netko 1mj, netko uci dok radi, a netko tek kad ode na ucenje...

sta se skripti tice ja sam si vecinu sama i skriptirala (preko neke skripte) jer nemam povjerenja u skripte ali to sam mogla jer sam pocela se pripremat skoro godinu dana prije nego cu izac...

moja kolegica je uzela skripte ucila po njima i prosla...

kolega je ucio samo po zakonima i isto prosao...

najbolje je krenut po necemu i vidjet jel ti pase...

prvo ucit najteze (ono sta najmanje znas/radis) jer sta prvo krenes ces i najvise puta ponovit, a onda kad ti se smuci koliko je tesko uzet nesto ful lagano da se malo ohrabris pa se vratit na tesko :) evo to je recimo jedan savjet :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma baky potpuno si u pravu, recepta nema. ali ja kužim što ljudi pitaju. kad čovjek odluči učit za pravosudni nema pojma otkud bi krenuo, znam kako je meni bilo, pa im onda savjeti mogu pomoći tek toliko da sami pronađu neki svoj način učenja.

eto recimo upravo to je dobar savjet da se krene s težim no međutim ja sam napravila grešku što sam pogrešno ocjenila da su ust, org i eu lagani i to učila poslije pismenog. možda netko i može to naučit za tjedan dana , a meni je trebalo 2 tj. i još uvijek ne znam dobro tu materiju, a prva mi je skupina. sad u ovoj fazi smatram da je najbolje učit po zakonima jer sam i ja na postojeće skripte nadopisivala stvari iz zakona.

no ja sad tu kao nešto pametujem, možda ću past ko kruška...

ljudi koji ste mi poslali mail, obvezujem se u razumnom roku svima poslati materijale,nakon utorka...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sretno sutra :) :) :)

 

moj savjet ja pocet ucit a ne zamaram se sa metodom, ja sam izgubila dane, mjesece na prikupljanje literature, smisljanje kako cu i od kud krenut, pa krenula jedno pa pomislila da je bolje nesto drugo pa ostavila prvo LOL

uzmes jedno i krenes ucit i gotovo, malo po malo... zamarat se koliko toga ima, skupit sve prije pocetka ucenja itd mislim da je samo gubljenje vremena, neznam... mozda grijesim...

sta se tice sta je lagano a sta tesko, prosla sam skoro sve i isto mogu rec da mi je org pravosudja jako teska (sve je slicno i sve je glupo)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo..kako obećah, stavila sam pitanja na topicu slušanje ispita pa ako nekog zanima može pogledat..današnje slušanje mi je dosta pomoglo, konkretno vezano uz moje pitanje koliko duboko treba ići u materiju...ne znam dal je stvar komisije (čisto ne bih htjela da ikoga zavaram) ali danas su ispitivali samo one bitne stvari vezane uz izvučena pitanja bez peglanja u detalje...osim kod nekih izrazito bitnih stvari (tipa žalbene osnove u kaznenom i povlačenje i odricanje od tužbenog zahjeva, kamate)..tako da eto..i to je neki početak..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija