Jump to content

Kako vratiti otetu imovinu (stan)


anonimno

Preporučene objave

Zna li netko kakva prava postoje u ovom slučaju:

moj otac je bio nositelj stanarskog prava. Nakon njegove smrti, '84.god., bila je ostavinska rasprava na kojoj to stanarsko pravo nigdje nije spomenuto.

Moja majka je '90-tih godina otkupila stan i upisala se kao vlasnik. Zanima me imam li ikakvih prava na taj stan.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stanarsko pravo je bilo dodjeljivano temeljem ugovora koji se zaključivao s nosiocem stanarskog prava, a u njega su se unosili i članovi domaćinstava koji su u stanu s nosiocem živjeli.

 

Niste naveli da li ste vi bili navedeni kao član domaćistava te da li ste u to vrijeme bili maloljetni il punoljetni te u koje ste vrijeme živjeli u stanu tako da nema dovoljno podataka za odgovor imate li prava na stan. Kao sin svakako imate nasljedna prava. Ne shvaćam ni zašto smatrate da vam je stan otet.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam na odgovoru.

Ne znam da li sam bila navedena kao član domaćinstva jer je moja majka prisvojila svu dokumentaciju o stanu.

Kad je otac umro, bila sam maloljetna. Moja majka je otkupila stan za smješnih 5000 DM, ja sam se udala i otišla iz njega, a sada sam rastavljena i podstanar jer se nemam gdje vratiti.

Naime, stan je njezin i ona u njemu već godinama ima podstanare i ne pada joj na pamet lišiti se tog prihoda. Zanima me mogu li joj osporiti vlasništvo i tražiti polovicu stana?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija