Jump to content

Nasljeđivanje bez kraja...


pepkec

Preporučene objave

Prije više od 20 godina umro je moj djed. Od tad se vuče rasprava o nasljeđivanju i raspodjeli njegove kuće, jedine stvari koja je ostala iza njega.

 

Neću ulaziti u zatupljujuće detalje zašto ta rasprava toliko dugo traje, spomenut ću samo najnovije. U posljednjih nekoliko godina, neke od braće i sestara, djece mog djeda, je preminulo. Njihova djeca su u lošim odnosima i mnogi se spore među sobom i osporavaju si međusobne udjele u nasljedstvu. To nije zbog vrijednosti kuće, koja je sama mala u svojoj cjelini, a još manja u njihovim udjelima. Preko tih sporova rješavaju osobne razmirice.

 

Pošto je odlučeno da je jedini način da dođe do nasljeđivanja, zbog velikog broja nasljednika, da se kuća proda i novac raspodjeli, ja sam pitao sud jeli moguće da se to jednostavno i učini te onim nasljednicima koji se ne spore podjeli njihov udio, a onima koji se spore, udio podjeli nakon završetka spora.

 

Dobio sam odgovor da nije. No nisam dobio i objašnjenje zašto. Bio bih zahvalan ako bi mi netko mogao objasniti zašto se mora čekati da svi nasljednici riješe svoje sporove prije no što dođe do nasljeđivanja, umjesto da se onima oko čijeg udjela nema spora podjeli njihov udio, dok osporeni udjeli miruju do razrješenja sporova?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

obzirom da ostavinska rasprava traje več oko 20 godina

imate pravo,višem sudo, podnijeti zahtjev za zaštitu prava na suđenje u razumnom roku (svi sudionici ostavinske ).

naknada koju ostvarite će biti pokretač ubrzanja postupka (1.000,00 kn/g,od 1997.g.)

zahtjev se podnosi višem sudu .

ako je predmet na Općinskom sudu zahtjev treba podnijeti Županijskom sudu.

--II-- Županijskom sudu --II-- Vrhovnom suds RH

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija