Jump to content

isplata otpremnina


Manky

Preporučene objave

nakon dugog radnog vijeka u jednoj gradskoj firmi sa viskom ljudi, svojevoljno sam prihvatio otpremninu bez obzira sto mi jos fali par godina do mirovine, kao sto ju je prihvatilo i jos 15-ak ljudi. ugovor je potpisan i dogovorena je isplata otpremnine u 3 obroka, ugovorom odredenim datumima isplate, godisnje jednom. prva uplata je stigla na vrijeme. buduci da nisu svi ljudi u isto vrijeme odlazili tako su i datumi isplate bili drugaciji. moja isplata bi trebala biti za desetak dana,medutim ljudi koji su drugi dio trebali dobiti prije mjesec dana, jos je nisu dobili, a vjerojatno necu ni ja, kakva su nasa prava? unaprijed hvala na odgovoru

 

s Postovanjem, Žedan i Gladan :(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

dužniku koji kasni s isplatom zakon predviđa kao sankciju zakonske zatezne kamate. S obzirom da su zakonske, vrijede ako i nisu ugovorene. To je prva stvar koju možete zahtjevati u slučaju kašnjenja. Rok je određe ugovorom pa vi niste dužni niti opominjati.

 

Rekli ste da vjerojatno ni vi nećete dobiti isplatu na vrijeme. Ako postoji mogućnost da dužnik postane insolventan, odnosno ako se njegovo materijalno stanje znatno pogoršalo od trenutka sklapanja ugovora, imate pravo na odgovarajuće osiguranje svoje tražbine.

U tom smislu je moguće i osiguranje ovršnim postupkom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija