Jump to content

Pozajmica i založno pravo između dvije fizičke osobe


antun98

Preporučene objave

Poštovani,

 

Posudio sam prije nekog vremena izvjesnu svotu novca poznaniku, i htio bi se osigurati na neki način da će mi vratiti novac.

Dogovorili smo se da ćemo sastaviti Ugovor o pozajmici, i da ćemo u njemu navesti kao garanciju da će ispoštovati rok za povrat novaca upisati založno pravo na njegovu nekretninu (zemljište koje glasi na njegovo ime).

Znači, potpisat ćemo Ugovor, ovjeriti kod javnog bilježnika, otići u nadležni ZK odjel i temeljem toga Ugovora ispuniti obrazac za upis založnog prava.

U slučaju da ne ispoštuje rokove za povrat novaca, ja se upisujem kao vlasnik zemljišta, i njegove obveze prema meni time prestaju.

 

Zanima me, da li je opisani postupak moguč, odnosno da li može doći do nekih problema prilikom realizacije toga?

 

Hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možeš podnijeti prijedlog za ovrhu na nekretnini koja je pod hipotekom .

nekretninu sud u ovršnom postupku proda i od tako dobijene svote naplaćuju se postupci ovrhe , dug i ostatak se uplaćuje ovršeniku na račun (ako vrijednost nekretnine pokriva navedeno)

uređeno: od bovu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija