Jump to content

Uzet ljudski organ bez odobrenja - srce


AZHAR

Preporučene objave

1993 godine u jednoj hrvatskoj bolnici umro je moj otac, od napuknuca stomacne arterije . Mi smo tada u Splitu bili kao izbjeglice iz Bosne.

2011 zbog pokretanja postupka za penziju mog oca u BiH zatrazili smo medicinsku dokumentaciju od te bolnice po nalogu naseg odvjetnika. Nakon 10 dana smo dobili postu sam svom medicinskom dokumentacijom.

Posto sam diplomirao na Biotehnologiji a sad magistriram na Genetici jako dobro poznajem medicinsku terminologiju tako da sa sigurnoscu znam da na patoloskom nalazu nemoze stojati ovako : Srce i uzlazna arterija uzeti za Muzej .

 

Ubjedjen sam da se to nije smjelo uraditi bez majkine dozvole .Dozvola nikad nije data niti je trazena.Mi smo tada imali 8 godina .

 

Kasnije sam razgovarao sa doktoricom koja je radila tada i sad radi u toj bolnici i ona je priznala da je ti uradjeno po nalogu uprave bolcine braneci se da su tada (1993) postojali bolnicki akti koji su odobravali uzimanje organa od umrlog bez saglasnosti

 

Da li imam pravo tuziti bolnicu za ostetu ? Jako sam ogorcen zbog ovoga ...Sta da radim ?:-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija