Jump to content

Pomoc oko ugovora o otkazu !!!! dosta hitno


dario-zg-zapad

Preporučene objave

Oddluka o redovitom otkazu ugovora o radu

 

I Radniku ..... ...... iz .... ulica tra lalala., zaposlenaom na radnom mjestu tralala. redovito se otkazuje ugovor o radu zaklčjučen dana 0datum 01.09.2004 godine na neodređeno vrijeme

 

II Otkaz je uvjetovan organizacijskim razlozima( poslovno uvjetovan otkaz)

 

III Temeljem članka 114 stavka 1 točka4 otkazni rok utvrđuje se u trajanju dva mijeseca i počinje teči danom dostave odluke radniku, a u kojem će radnik koristiti godišnji odmor sukladno pisanoj odluci poslodavca

 

IIII Temeljem članka 119 stavak 1 zakona o radu radniku se utvrđuje pravo na otpremninu u visini xxxxxxxxxxxxxxxx

 

 

i sad ide obrazloženje u kojem nema niš pametno....

 

ovaj ugovor sam potpisal i imam ga doma potpisanog i poštambiljanog sa njjihove strane isto, 30.05.2012 je poceo teci posto sam radil 7 god i 8 mjeseci kod tog poslodavca otkazni rok je dva mjeseca i prestaje 30.07.2012

 

posto je to privatnik bio je dogovor da zadnja dva tjedna idem na go ali samo usmeni., to se nije ostvarilo i mene baš u tom razdoblju bolest copila i otisel na bolovnje 10 dana znaci od 16.07.2012 do 25.07.2012 i po ovom što sam napisal ugovor mi traje još par dana, ali po zakonu piše ak se ode na bolovanje da se otkazni rok produljuje sad mene zanima :

 

>ako se produljuje dal me on odjavljuje i potpisujemo novi ugovor do kraja otkaznog roka

>pošto sam trebao bit u vrijeme bolovanja na godišnjem do kraja ugovora a nisam što da radim ( usmeni dogovor )

>problem je što mi ne želi dat otpremninu dok mu ne potpišem novi sporazumni ugovor o dugovanjima jedan prema drugom da nemamo nikakva potraživanja koji ja ne želim potpisat ( u otkazu piše da ce mi dat ) Valjda se predomislio

> on meni tvrdi da ovaj ugovor koji je meni dao ne važi jer sam otišel na bolovanje folira ( proucil sam ja zakon sve stranice procital), i da me nce odjavit

>veli da od sljedeceg tjedna idem na 4 sata radno vrijeme a meni ugovor za par dana gotov

 

Ni sam nisam siguran šta da radim molim pomoc i dobar savjet

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija