Jump to content

Naknada materijalne štete u prometnoj


slejven

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Imao sam sudar sa pijanom osobom koja je iz sporedne ulice naletjela na moj automobil u kojem sam vozio suprugu i bebicu staru 3 tjedna. Bio sam priseban pa sam snimio na diktafon krivca koji me nagovara da ne zovemo "murju" i da ćemo sve srediti sutra kad se otrijezni (dao mi je broj mobitela koji je isključen i polica osiguranja koju je imao u autu nije bila ona koja je bila uvedena u policijskim dokumentima za navedenu registracijsku oznaku). Zvao sam policiju, rekao što se desilo i u međuvremenu krivac je sjeo u auto i otišao sa mjesta događaja. Slikao sam ga u automobilu, oštećenja na vozilu i registraciju. Automobil krivca je reg. na firmu i kupljen preko leasinga. Dobro me opalio po cijeloj strani automobila i molim pomoć od stručnjaka što da radim kako bi naplatio odštetu za smanjenu vrijednost automobila (vrijednost je cca.17000 E) i stvarno želim da se takvi ljudi maknu s ceste jer mu je ovo ne znam koja nesreća koju je skrivio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

pismeno (preporučeno s povratnicom)podnijeti osiguranju zahtjev za naknadu štete(zastara 3 godine).

ako u primjerenom roku ne ne postupe po zahtjevu

popraviti auto i od osiguranja tražiti povrat uloženih sredstava (zastara 5 godina).

dali je policija odradila svoj dio posla ?

dali je protiv druge strane pokrenut postupak ?

bitna su pitanja zbog brzine naknade štete ili povrata ulaganja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru... Situacija je trenutno ovakva: Policijski zapisnik je kod mene, utvrđena je krivnja druge osobe, on je navodno u zatvoru. Njegovo osiguranje je priznalo krivnju i platiti će popravak. Rekli su mi da se javim majstoru i da mogu ići na popravak. I kad smo se dogovarali gdje da fax-iraju podatke pitao sam da li imam pravo i na naknadu za smanjenu vrijednost automobila pa su mi rekli da čekaju račun od majstora i da na vrata i takve dijelove nema naknade. Jedino mi možda priznaju zadnji blatobran i prag koji su također oštećeni. U biti zanima me da li su to pokušaji osiguranja da mi "objasne" kako stvari stoje pa da ne tražim dalje odštetu ili je u svim osiguranjima tako i tu se ništa ne može napraviti.

Meni nije logično da se ošteti tuđa imovina i da majstor popravi automobil (to nikad neće biti kao tvornički napravljeno) i kad se bude prodavao auto ljudi će vidjeti da je to popravljano.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija