Jump to content

pravo na braniteljske udjele i povlasticu za uvoz automobila


cibaca

Preporučene objave

molila bih ako netko zna da mi pomogne i odgovori dali imam pravo na braniteljske udjele i povlasticu za kupnju automobila sa dva osnova. otac i suprug su poginuli u Domovinskom ratu a povlasticu za uvoz automobila sam iskoristila prije 7 godina kao dijete, odnosno član obitelji smrtno stradalog HB, dali to pravo mogu koristiti još jednom.udjele sam također dobila kao dijete, član obitelji pa me zanima dali i na to imam pravo kao supruga smrtno stradalog HB. unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

obitelji poginulog hrvatskog branitelja mogu samo jednom iskoristiti povlasticu za oslobađanje od carine ,PDV i trošarine.(za jednog poginulog hr.branitelja)

i supruge poginulih hrvatskih branitelja imaju pravo na udjele u fondu

(ali ponovnom udajom se možda gube ta prava,ako ih ne iskoristiš prije udaje.djete je uvjek djete.udovica je udovica dok se ponovo ne uda )

 

 

HRVI sa povredama donjih ektremiteta (80 % ) svakih 5 godina mogu koristiti povlasticu.

obratiti se u državnu upravu ,odjel za branitelje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru, ako sam dobro razumjela znači da bih imala pravo koristiti povlasticu za uvoz automobila kao supruga smrtno stradalog branitelja iako su mi u uredu državne uprave rekli da je to pravo jednokratno bez obzira što imam na žalost dva osnova iz kojih se izvodi, i da mogu samo djeca to koristiti a ne ja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

molim pomoć, u uredu državne uprave tvrde da sam pravo na uvoz automobila iskoristila već jednom kao dijete smrtno stradalog branitelja te da je to pravo jednokratno i da ga kao supruga smrtno stradalog branitelja ne mogu koristiti.molim da mi netko odgovori mogu li se obratiti ministarstvu branitelja ili nekome drugom da bih dobila točan i konkretan odgovor.unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

molim pomoć, u uredu državne uprave tvrde da sam pravo na uvoz automobila iskoristila već jednom kao dijete smrtno stradalog branitelja te da je to pravo jednokratno i da ga kao supruga smrtno stradalog branitelja ne mogu koristiti.molim da mi netko odgovori mogu li se obratiti ministarstvu branitelja ili nekome drugom da bih dobila točan i konkretan odgovor.unaprijed zahvaljujem

 

 

 

 

CARINSKE I POREZNE OLAKŠICE

 

Članak 60.

 

(1) HRVI iz Domovinskog rata s oštećenjem organizma od 100% I. skupine ima pravo na osobni automobil s ugrađenim odgovarajućim prilagodbama koji mu u vlasništvo dodjeljuje Ministarstvo obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti svakih 7 godina.

 

(2) Bračni drug, punoljetna djeca i roditelji smrtno stradalih, zatočenih ili nestalih hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata imaju pravo na uvoz osobnog automobila bez plaćanja carine, posebnog poreza i poreza na dodanu vrijednost jednokratno, ako to pravo do sada nisu iskoristili.

 

(3) HRVI iz Domovinskog rata od II. do IV. skupine čije utvrđeno oštećenje organizma ima za posljedicu oštećenje funkcije ekstremiteta ili oštećenje vida, ima pravo na uvoz osobnog automobila bez plaćanja carine, posebnog poreza i poreza na dodanu vrijednost u iznosu utvrđenog postotka oštećenja organizma svakih 5 godina.

 

(4) Prava iz stavka 1., 2. i 3. ovoga članka međusobno se isključuju.

 

(5) Pravo na povlastice iz stavka 2. ovoga članka ako su roditelji razvedeni, ima roditelj s kojim je smrtno stradali ili zatočeni ili nestali hrvatski branitelj iz Domovinskog rata živio u zajedničkom kućanstvu najmanje 5 godina prije smrtnog stradavanja, odnosno od dana utvrđivanja da je osoba zatočena ili nestala.

 

Ako si jednom dobila ,to je to .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija